Wpis z mikrobloga

z ciekawosci, jakie np?


@huginn9: Weźmy najbliższą okolicę i stolice państw:
Berlin 3,6 mln ludności, najwyższy budynek biurowy ma 115m
Praga 1.3 mln, 109m
Wiedeń 1.9mln, jest jeden budynek 200m ale ogólnie ponad 100 jest mało
Budapeszt 1.7mln, jeden budynek ponad 100m

To jest nasze otoczenie 'kulturowe' i nigdzie się nie buduje w górę. Analogicznie można tak samo podać inne stolice tj. Madryt, Rzym, Paryż w sumie też bo patrząc na
@jalokimm: Z tego co pamiętam to mimo wszystko centrum Warszawy jest dość luźno zabudowane, dodatkowo można tam jeszcze znaleźć bloki z wielkiej płyty które były budowane ze sporym zapasem zieleni.

Demonizujesz trochę bo efekt takiego wysokościowca można wywołać stawiając 4 niższe budynki. Zdaję sobie sprawę z tego, że to są inne koszty bo to de facto 4x większa działka i inaczej to się kalkuluje ale ogólnie w Warszawie jest miejsce na
Polska architektura to nie tylko budynki które podałeś ale też masa obiektów o charakterze mieszkalnym


@Cypherspeed: czy ty mówisz o wielkiej płycie? xD

To jest centrum już dwumilionowego miasta, a aglomeracja ma ponad 3 mln. Nie możesz w centrum takiego miasta budować kamieniczek, bo potem nie ogarniesz komunikacji publicznej dla tych milionów. Tutaj wystarczy jeden przystanek metra i masz ogarniętych pewnie z 300 pięter biurowych, a przy twoim pomyśle to trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@astri: z twoich komentarzy wynika:
Nie byłeś w Warszawie, albo nie mieszkałeś i widziałeś tylko centrum na wycieczce w liceum
Nie masz pojęcia o budownictwie, co tu jeszcze mówić o urbanistyce.
Nie masz pojęcia o skali o jakiej mówimy - jeżeli myślisz że setki tysięcy metrów dasz radę załatwić 4 blokami i nic ci się nie gryzie?!
Sorry ale to przypomina mi dyskusje z rowerzystom który mnie przekonywał ze poszerzyć tunel
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Cypherspeed: centrum Warszawy jest dość luźno zabudowane
Dawno już nie prawda. Każda większą przestrzeń która pamiętasz albo jest chroniona przez konserwatora lub warunki zabudowy, albo już zajęta

Demonizujesz
Niestety nie. Miasto tej wielkości potrzebuje MILIONÓW metrów powierzchni biurowej. To dużo więcej niż potrafi sobie zwizualizować normalny człowiek. Problem który jest niedostrzegalny dla ludzi z zewnątrz.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to są inne koszty bo to de facto 4x większa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: dlaczego porównujesz Holandię do Warszawy?
Wielkość miasta? Ilość metrów powierzchni biurowej? Średnie zagęszczenie zamieszkania?
Nawet transport w mieście mają rozwiązany tak różnie od Polskiego że naprawdę, naśladowanie czegoś co się tam sprawdza prawie na 100% nie zadziała w Warszawie.
z twoich komentarzy wynika:

Nie byłeś w Warszawie, albo nie mieszkałeś i widziałeś tylko centrum na wycieczce w liceum

Nie masz pojęcia o budownictwie, co tu jeszcze mówić o urbanistyce.

Nie masz pojęcia o skali o jakiej mówimy - jeżeli myślisz że setki tysięcy metrów dasz radę załatwić 4 blokami i nic ci się nie gryzie?!

Sorry ale to przypomina mi dyskusje z rowerzystom który mnie przekonywał ze poszerzyć tunel to przecież