Wpis z mikrobloga

@Kiedysbedeczerwonka: Bo mam taką sytuacje, ze będę musiał mieć dwa akty notarialne. Jeden będzie dotyczył pierwokupu z miasta, drugi aktu własności z wpisem. dostałem wstępną decyzję ale jeszcze przed operatorem szacunkowym i myślę czy już łatwi notariusza, który będzie musiał zapytać miasto czy zrzeka się prawa pierwokupu i na bazie tej decyzji sporządzić akt, czy poczekać na ostateczna decyzje banku.
@MxS89: akt z prawem pierwokupu będzie zakładać, że jeżeli miasto się nie zdecyduje to ty podchodzisz do aktu, jeżeli nie dostaniesz w tym czasie finansowania z banku to lipa.
Kiedy dostaniesz decyzję kredytową to i tak będziesz mieć trochę czasu na uruchomienie.
@kondzaf: Czyli lepiej jeszcze poczekać? A co jeżeli miasto ( w co wątpie) zdecyduje się na przejecie nieruchomości? Wówczas kredyt przepada i sa jakies konsekwencje np opłaty umowny czy cos w tym stylu?
@MxS89: musisz dopytac w banku, czy będzie dopisek w umowie o tym, że jednym z warunków wypłaty kredytu będzie nie skorzystanie z miasta z prawa pierwokupu, jeżeli miasto skorzysta z tego to bank nie zrobi wypłaty i wątpię, aby były konsekwencje
Notariusza łatwić przed podpisaniem umowy kredytu i ostateczną decyzją, czy po wstępnej pozytywnej decyzji?

@kondzaf: Czyli lepiej jeszcze poczekać? A co jeżeli miasto ( w co wątpie) zdecyduje się na przejecie nieruchomości? Wówczas kredyt przepada i sa jakies konsekwencje np opłaty umowny czy cos w tym stylu?


@MxS89: W przypadku prawa pierwokupu najpierw zawierana jest warunkowa umowa sprzedaży, nie ma potrzeby, aby zawierać tę umowę przed uzyskaniem ostatecznej decyzji z