Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak mając 18-19 lat już wtedy byłem anty nastawiony do wojska, z racji tego że jestem pacyfistą i panicznie boję się broni palnej. Poza tym - nigdy nie czułem się patriotą, urodziłem się w tym kraju totalnie losowo i nigdy nie rozumiałem, jak tylko z tego powodu można nim być, ale mniejsza o to, bo jak ktoś chce to co mi do tego. Na pewno nigdy nie chciałbym ginąć za kraj, który ma mnie w dupie i z wzajemnością. Oczywiście sama komisja to tam #!$%@?, poszedłem, odbębniłem, pogadałem z ziomeczkiem z gimnazjum którego dawno nie widziałem i tyle.

Problem w tym, że wtedy środowisko idiotów w jakim się obracałem, łącznie z rodziną wkręcali mi, że jak dostanie się kategorię D/E to już kaplica - nie wezmą cię do ŻADNEJ pracy, na ŻADNE studia, a do tego z jakiegoś powodu będziesz za to WYŚMIEWANY (nie wiem co jest śmiesznego w byciu np. inwalidą, ale okej). Tak #!$%@?, właśnie taki kit mi wciskali xD Jak się potem szybko okazało - każdy ma w to totalnie #!$%@? jaką masz kategorię wojskową.

Teraz mam 25 lat i żałuję, że byłem takim naiwniakiem, mogłem już wtedy sobie jakoś załatwić niezdolność do służby, ehh.

Jak ktoś ma jakieś 100% legit protipy jak uniknąć tego cyrku, a najlepiej protipy jakie machlojki można zrobić, żeby zmienić kategorie wojskową z A na E/D będąc w pełni zdrowym (może poza nadwagą, która możliwe, że już się klasyfikuje jako otyłość xD), to błagam, niech mi napisze. Postaram się jakoś odwdzięczyć w miarę możliwości. Chcę to ogarnąć jak najszybciej, bo na razie nic do mnie nie przyszło, a zgaduję że jak już dostanę list to już po chłopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #afera #pieklomezczyzn #bekazpisu
  • 24
@ziuaxa: W sumie spoko, wcześniejsza emerytura xD Ale jak to wpływa potem na inne rzeczy? Muszę się potem rzeczywiście identyfikować jako kobieta i np. przy rekrutacjach do pracy zaznaczać że nią jestem bo tak mam w dokumentach, czy mogę potem dalej być mężczyzną? Bo zgaduję, że tak nie można, i wtedy rzeczywiście mogę być wyśmiewany ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i sama procedura chyba nie jest to
@pevka: Nikt nie wie jaka mam kategorię, bo nikt nie pytał, pracę dostałem normalnie i mój pracodawca bardziej czy miałem kręcony wór chciał wiedzieć jakie języki programowania znam

Co do kategorii, nie wiem, a oni w ogóle to raz sprawdzają i to zostaje czy to reewaluują? Bo możesz bardzo szybko pogorszyć swoje zdrowie. Otyłość ok, ale możesz jak ja doprowadzić się cukrem do cukrzycy typu 2, wtedy jesteś skazany na branie
@blargotron: Jak na razie rozkminiałem właśnie, żeby pójśc prywatnie do jakiegoś psychiatry, wtedy kwestia poczytania sobie co mniej więcej mówić, żeby dostać jakąś srogą diagnozę. To jak na razie najlepsza opcja, chyba, że ktoś zarzuci coś prostszego i szybszego. Samookaleczanie i niszczenie sobie zdrowia w grę nie wchodzi, nie miałbym psychy czegokolwiek sobie zrobić.

@ziuaxa: Brzmi zajebiście w takim razie. Niestety poradnik z linku mówi o pozwaniu rodziców, moja matka
@pevka: Dodam, że pewni psychiatrzy zrobili taki eksperyment gdzieś dawno, że wpisano ich jako pacjentów szpitala psychiatrycznego (mimo, że byli zdrowi). Personel wiedział, że ktoś symuluje, ale nie wiedział kto. Okazało się, że personel podejrzewał rzeczywiście chorych, natomiast podstawionych uznał za prawdziwie chorych. Daje do myślenia.

Ja jestem raczej prawdziwie chory. I byłem u wielu lekarzy. I mogę ci powiedzieć, że dopiero pierwszy po jakimś długim czasie zasugerował wizytę u psychologa,
@Turtle1380: Jak wygląda prodedura? Mogę sobie złożyć podanie kiedy chcę? Mam wtedy od nowa taką samą komisję jak kiedyś? Czy pomimo machlojek mogą nie chcieć zmienić mi kategorii, np. powiedzieć, że kłamię?

@ziuaxa: Poza tym, że byłbym kobietą tylko na papierku, to ogólnie mam dziewczynę, z którą planuję się kiedyś pobrać (w urzędzie), więc pewnie z tym już akurat będzie problem.

Mówię tu też o nieniszczeniu zdrowia, chociaż to chyba
@blargotron: Czyli jeśli wybieram tę opcję to też nie będzie tak łatwo jak sobie wyobrażałem. Rozumiem, że takiej diagnozy nie dostanę na pierwszej wizycie? Da się kupić diagnozę? Ogólnie najłatwiej by chyba było symulować po prostu deprechę, ale też gdzieś czytałem, że to nie dyskwalifikuje, że właśnie dopiero schizofrenia.

Ehh, chyba najłatwiejszą opcją byłoby #!$%@? z kraju póki nie ma listu, tylko to też nie wiem gdzie, by było tanio, bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pevka: To było z 5 lat temu ale wyglądało to tak. Wysłałem list do mojej komisji wojskowej z wnioskiem o zmianę kategori wraz z wszystkimi papierami ze szpitala. Po jakimś miesiącu przyszedł list z terminem ponownej komisji (tak w ogóle jestem ze świętokrzyskiego a musiałem na komisję jechać do Łodzi ale mniejsza o to) po przybyciu na ustaloną godzine nie ma od razu komisji ni #!$%@?, dostaję się tylko skierowanie na
@Turtle1380: Czyli tak czy siak co bym teraz nie zrobił, koniec końców może to trwać zbyt długo i nie uniknę tego w ten sposób.

Jeśli jestem już po dwóch studiach informatycznych (magister inżynier) i dajmy na to zapisałbym się na jakąś podyplomówkę, doktorat albo szkołe dla dorosłych, to te dodatkowe studia chronią tak samo jak zwykłe? (o ile w ogóle, bo teraz już sam nie wiem xD)
@pevka: Ja nie dostałem nigdy diagnozy wypowiedzianej, ale miałem wpisaną w historii choroby (której kserokopię potem przeglądałem) od początku, nie wiem czy była wpisana po pierwszej wizycie, być może, na pewno w pierwszym roku. Czy da się kupić to nie wiem, nie znam się na łapówkach itp. Pieniędzmi pewnie wszystko idzie załatwić. Depresja tez ci da D, zobacz tabelkę https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000258/O/D20180258.pdf od strony 44, te 4 kolumny to są grupy I-IV, wyjaśnienie
@blargotron: Dziękuję za link. Czyli chyba wczytam protokół depresja.

Widziałem w tym dokumencie coś o bliznach szpecących które dają kat. E - mam zajebiście duże blizny na bebechu i plerach przez rozstępy, bo zbyt szybko w krótkim odstępie czasu na przemian tyłem i chudłem, ale nie wiem czy to się pod to kwalifikuje. Z bonusów które wymieniłeś, to opcja z alkoholizmem byłaby możliwa do wykonania xD

Lekką nerwicę też mam po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pevka: Faktycznie może to długo trwać jeszcze teraz pewnie więcej osób chciało zmienić kategorie to tym bardziej.
A podymlomówka nawet statusu studenta nie daje tylko słuchacza więc nie wiem jak oni to będą traktować.
@pevka: Kurde, przepraszam cię. Wydawało mi się najpierw, że widzę tam zaburzenia nastroju (w to wchodzi depresja m. in.), ale po przejrzeniu ponownie nie widzę.

Z bonusów które wymieniłeś, to opcja z alkoholizmem byłaby możliwa do wykonania xD


No właśnie teraz tak myślę też. Jeszcze tylko mieć to udokumentowane, wizyty u psychiatry, jakieś na izbie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pevka: Co do blizn to sam mam na ramieniu i na brzuchu po operacjach i tak czy siak dostałem D mimo, raczej te blizny ich nie obchodziły bo są w niewidocznym miejscu po założeniu munduru, więc trzeba pewnie mieć na twarzy albo gdzieś na dłoniach sam nie wiem, ale próbować możesz
@Turtle1380: a byłem przekonany, że daje. Planowałem tak utrzymać status studenta ale i tak musiałbym chodzić więc olałem. Doktorat to jeszcze chyba normalne studia z tego co wiem, a kumpel po studiach jest zapisany do zwykłej szkoły dla dorosłych i z tego co wiem to daje mu to status ucznia. Zresztą, odpada bo ciężko byłoby się gdziekolwiek dostać prawie w połowie semestru, chyba to nawet niemożliwe.

@blargotron: Zawsze mogę też
jestem pacyfistą i panicznie boję się broni palnej.


@pevka: W jednostce rozwiążą ten problem. Dostaniesz miotacz ognia. Jest dosyć cichy i nawet nie trzeba dobrze celować (abyś tylko nie psikał pod wiatr)
Głowa do góry. Poradzisz sobie.