Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od trzech lat przyjmuje fina #ama
1. Ponad trzy lata temu przeszczep, 3k draftów. Kalisz dr Przybylski. Czy jestem zadowolony? Tak. Czy w turcji zrobiliby mi lepiej i taniej? Pewnie tak. Ale podróż samolotem u mnie odpadała. Słyszałem że facet się rozwija, chodzi na warsztaty i inwestuje w sprzęt, więc teraz pewnie poszłoby szybciej i lepiej niż te trzy lata temu.
2. Od momentu przeszczepu od razu fina, 1mg dziennie. Drogo? Trochę tak. Czy warto? Bardzo. Każda terapia to 90% fina. Reszta to tylko dodatki.
3. Skutki uboczne? Obniżone libido. I w sumie tyle. Ale udało mi się z tym poradzić. Jak? Pkt 4.
4. Terapia poboczna - odżywki witaminowe z naciskiem na cynk, miedź i żelazo. Palma sabałowa w kapsułkach 3000mg (jedna kapsułka dziennie). Śliwa afrykańska 1000mg dziennie (dwie kapsułki). Od momentu rozpoczęcia tej terapii, problem z libido znikł. Konar płonie tak jak przed stosowaniem fina. Może to efekt placebo? Nie wiem. I w sumie gówno mnie to obchodzi, ważne że działa.
5. Mino? Średnio, bo podrażnia skórę głowy. Czy warto? Moim zdaniem średnio, miałem okres że w ogóle go nie stosowałem i nie widziałem różnicy. Aktualnie stosuję raz na kilka dni na noc, po myciu głowy.
6. Kosmetyki? Szampon emolium na nawilżenie skóry głowy, która jest podrażniona po mino. Pomaga również ze swędzeniem. Stosuję również pomocniczo szampon loxon oraz bioxsine. Przed myciem głowy kosmetykami zawsze najpierw zmywam łój i inne syfy zwykłym szamponem, np. timotei. Używam również odżywkę co kilka dni. Raz w tygodniu dobrze jest użyć peelingu do skóry głowy, najlepiej enzymatycznego, żeby nie trzeba było trzeć i dodatkowo podrażniać skóry. Aha, i jak ktoś ci mówi że nieee nie można często myć głowy bo ona sama musi się doprowadzić do naturalnego stanu przez pot i łój, to jest to zwykłe pieprzenie. Higiena skóry głowy to podstawa.
7. Czy warto się z tym wszystkim pitolić? Warto. Udało mi się w jakimś stopniu zahamować wypadanie. Przestałem zwracać uwagę na włosy i fryzurę. Dlaczego? Bo to już dla mnie nie stanowi problemu. Ale nie dlatego że się z tym pogodziłem, tylko dlatego że udało mi się to pokonać (w jakimś stopniu, satysfakcjonującym dla mnie).
8. Dla wzmocnienia efektu zrobiłem sobie również mikropigmentację skóry głowy (malutkie, czarne kropki). Po zabiegu jedyne co mogłem powiedzieć patrząc w lustro to "wooow".
9. Włosy to wszystko. Jak ktoś ci mówi żebyś się lepiej zgolił i zaakceptował siebie bo prawdziwy facet nie dba o zdanie innych - napluj mu w ryj albo od razu najlepiej buła.
10. Jeśli komuś pomoże to co napisałem, dla mnie super. Nadal się łudzę, że jakiś szalony japoński profesor wreszcie wymyśli jak pozbyć się tego gówna. Niezrozumiałe dla mnie to jest, że człowiek lata w kosmos, leczy choroby do tej pory nieuleczalne, a nie potrafi zapobiec wypadaniu włosów. Tym bardziej, że pierwsza osoba która wymyśli na to antidotum, zostanie miliarderem.

Bonus: przez pewien okres stosowałem na włosy Loreal magic retouch, fajnie zakrywał wszelkie prześwity i utrzymywał się na skórze do momentu umycia głowy. Taka alternatywa dla mikropigmentacji. Tańsza, ale męcząca.
#wlosy #lysienie #lysiejzwykopem #zdrowie #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638a96ee4bf3873caceda1c7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania:
9. Zgadzam się z Tobą w 1000% tutaj, wszystkie spierdoxy mówiące WuOsy nie s0m poTrzEbNe powinno się witać mukom na ryj.
10. Nie ma takiego parcia, bo problem dotyczy tylko w małym ułamku kobiet, nie ma takiej presji cywilizacyjnej.

Jaki norwood teraz masz?
Czy straciłeś na gęstości przeszczepu w te 3 lata?
Ile włosów dziennie Ci wypada około?
Ja u przybylskiego tez byłem rok temu i jak wszyscy z znanego forum twierdze ze nie warto. Włosy są, jest lepiej, ale bardzo mało się przyjęło i gęstość gowniana jest. U każdego na forum to samo
OP: @benkenobi1111: 1) raczej 2 2) ciężko powiedzieć, pewnie trochę tak ale nie zauważam tego 3) Podczas mycia głowy wypada mi kilka-kilkanaście włosów, ale chyba to norma

@Darknes17: kiedy robiłem zabieg Przybylski był jedynym rozsądnym wyborem, tzn najlepszym z najgorszych. Nie wspominam tego zabiegu dobrze, facet ma ciężki charakter, mało pomagał po zabiegu, a jego "klinika" wyglądała jak mordor, ale efekt był dla mnie satysfakcjonujący. Ale to też może
OP: @benkenobi1111: włosy myje co dwa dni, jeśli pytasz o jakieś masaże głowy itd to tylko tyle co posmyram głowę podczas mycia. Ale raz na jakiś czas idę na zabieg karboksyterapię skóry głowy, możesz poczytać o co chodzi

@kwasnydeszcz: niestety nie jest to tania zabawa, mino+fina+szampony+odżywki+suple to koszt miesięcznie ok. 250 zł, ale zależy też jaka dawka i jak często myjesz włosy (ile zużywasz szamponów/odżywek itd).

@ iskrząca pani: