Wpis z mikrobloga

Pytanko do doświadczonych. Robię kurs excela na udemy. Kurs kończy się na makrach. No i zastanawiam się co dalej. Zależy mi żeby osiągnąć poziom zaawansowany. Mimo tego, że sobie radzę z zadaniami to i tak mam wrażenie, że pierwszy lepszy case/projekt rozlozy mnie na łopatki ponieważ co innego jak wykonuje konkretne zadania z jakiegoś obszaru a co innego jak cala wiedzę trzeba będzie zastosować i zacząć myśleć samemu jak cos zrobić.

Takze pytanka są następujące:
1. Co dalej? Czy pójście w Power Query jest sensowne?
2. Gdzie znajdę jakies pomysly na projekty zeby je potem do portfolio wcisnąć? Obawiam się, że jak znajdę przykładowy projekt w Excelu i będę chciał go zrobić samemu, odtworzyć to mogę mieć potem checi aby zerkać i kopiować formuły a przecież nie o to chodzi.

#excel
  • 8
@D4nielek: chcesz opierać swoje życie zawodowe na znajomości excela?
power query tak, jeżeli chcesz pracować w excelu i wciągać dane
pomysły na projekty - zalezy czym się interesujesz - możesz zrobić coś o piłce, właśnie są mistrzostwa,
albo coś o finansach, bitcoin, giełda itp.
  • 0
@heniek_8 celuje w analizę danych/biznesowa a tam excel to jest must have, poza tym nawet gdyby nie to, to i tak wolę mieć większy poziom czegos, czy to programu czy języka, od tego wymaganego, czuje się wtedy bardziej komfortowo.
@D4nielek: rób sobie coś co ci się przyda i będziesz często używał, żeby łatwo było zauważyć gdzie się przydadzą usprawnienia. Np. budżet domowy, kalkulator kalorii, jakieś listy zakupów czy coś. Potem możesz spróbować jakieś rzeczy typowo do portfolio które niekoniecznie będziesz używał.
BTW nie ma nic złego w tym żeby podglądać formuły, w Excelu zawsze masz milion opcji zrobienia jednej rzeczy, fajnie się zapoznać w innymi pomysłami
@D4nielek: rozumiem, ale ja bym się np wahał nad tym czy uczyć się vba excelowego i tych obiektów,
czy raczej ten czas poświęcić na pythona
excel jako znajomość formuł i możliwość zaprezentowania jakiegoś modelu ze zmiennymi parametrami - jest super
ale jako środowisko do tworzenia appek czy coś tam to już chyba nie
  • 0
@taju moj obecny kurs oferuje wprowadzenie do makr 1,5h wiec to po prostu skończę zeby wiedzieć cokolwiek a tak to zostawie ten temat zgodnie z twoja sugestia, dzięki!