Wpis z mikrobloga

Mężczyzna lat 32, dochód miesięczny 11 000 netto (umowa na czas nieokreślony)
Wartość nieruchomości (rynek wtórny) : 550 000 tys.
Wkład własny: 400 000 tys.
Wartość kredytu: 150 000 tys.
Zależy mi na kredycie hipotecznym, który będę mógł zacząć nadpłacać po roku od wzięcia kredytu. Gdzie najlepiej wziąć kredyt, żeby prowizje od nadpłat były najkorzystniejsze? Czy są banki, które nie pobierają opłat od nadpłat kredytu?
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 11
Czy są banki, które nie pobierają opłat od nadpłat kredytu?


@czterydwadolary: ja mam w mbanku i nie płacę nic od nadpłat, jedyny warunek to taki że nie mogę w całości spłacić kredytu w mniej niż 3 lata bo wtedy płacę całą prowizję od kredytu (taka promocja, coś za coś)
Zależy mi na kredycie hipotecznym, który będę mógł zacząć nadpłacać po roku od wzięcia kredytu. Gdzie najlepiej wziąć kredyt, żeby prowizje od nadpłat były najkorzystniejsze? Czy są banki, które nie pobierają opłat od nadpłat kredytu?


@czterydwadolary: zastanów się też nad kwotą kredytu, może lepiej opłacać się wziąć kredyt o stałej stopie na połowę wartości nieruchomości, a resztę gotówki wrzucić na lokatę.
@SzitpostForReal: Aktualnie 220 tysięcy moich oszczędności mam w obligacjach czteroletnich, gdzie w lutym będzie zmieniać się mi oprocentowanie (pewnie w okolicach 18-20% wskoczy bo taka przewiduję inflację). Pozostałe 130 tysięcy też mam w czterolatkach, ale dopiero pierwszy rok i nowe oprocentowanie dopiero w lipcu. Resztę pieniędzy trzymam na koncie oszczędnościowym. Musiałbym to policzyć czy bardziej mi się opłaca wziąć mniejszy kredyt i przez minimum rok trzymać te 220 tysięcy w obligacjach.
@czterydwadolary: Gdyby nie było to prawnie uregulowane to banki brałyby przez cały okres kredytowania a tak to mogą tylko 3 lata. Raczej nie znajdziesz takiego, na czymś muszą zarabiać
@czterydwadolary: "Czy są banki, które nie pobierają opłat od nadpłat kredytu?" - w ingu można nadpłacać dowolną kwotą bez prowizji, więc teoretycznie możesz wziąć 20% wkładu własnego i resztę szybko nadpłacić gotówką;