Wpis z mikrobloga

Jakie karty graficzne teraz są dość dobre i być może tanie? Myślę nad wymianą swojego 9 letniego staruszka laptopa z gtx 950m i kupnem laptopa z minimum rtx 3050, ale mam wrażenie, że ceny od kilku dobrych lat stoją w miejscu. Mile widziana by była długa praca na baterii również. W gry co prawda nie gram, ale chciałbym jednak coś lepszego od tego co już mam chociaż. Wydaje mi się, że gry są dość dobrym wyznacznikiem osiągów laptopa. Laptopa używam do programów takich jak autocad, gis(Potrafią mi mocno zamulić laptopa), a czasem do nagrywania w camtasia studio, oraz jakiejś drobnej obróbki zdjęć. :P #kartygraficzne #laptopy #komputery
  • 5
@Reviewer: Ti to wersja Titanium. Wzmocniona wersja danej karty. Posprawdzaj sobie roznice w kartach i ktora najbardziej sie oplaca(link). a do laptopa polecam dodatkowa gwarancje bo mysle, ze sie zepsuje predzej, czy pozniej. Wszystko przez strefy grzania i slaba wentylacje jak na takie parametry. Wybierz taki ktory ma wzmocniona wentylacje np. jakis specjalny booster wentylacji uruchamiany klawiszem. Na pewno Ci sie przyda. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-3070-Ti-vs-Nvidia-RTX-3070/4116vs4083
@bubki: Powiem Ci swój jak kupiłem, to gwarancję miałem na 2 lata, a miesiąc jak minął ten okres to mi się spaliła kość ramu i generalnie trzeba było oddać do naprawy, bo jak się odpalał to był czarny ekran, więc nie wiadomo było co dokładnie na początku, to różnie z tą gwarancją bywa :P
Co do cen, ja na allegro chciałem kupić, to laptopy z 3070 zwykłym za 5k około, a