Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych bardziej aktywnych Mirków i Mirabelek:
Jakie polecacie buty do biegania?
Bardzo amatorskie bieganie, trasy po 5-7km kilka razy w miesiącu.
Teren od chodnika do jakiś szutrowych dróg.
Moje parametry: 190cm, 100kg

Teraz używam jakiś losowych butów od Adidasa, ale mam wrażenie, że słabo amortyzują i pięta trochę w nich lata (pomimo mocnego związania)

Tagi dla zasięgów: #bieganie #sport #chudnijzwykopem #garmin #pytanie #niewiemjaktootagowac
  • 13
@Anakee: Jak szukałem butów z pół roku temu (waga i wzrost podobne) to zdecydowałem się na Brooks Ghost, da się wyhaczyć w bardziej sensownej cenie. Ale jak ci zależy na jeszcze mocniejszej amortyzacji to może Hoka One One (np. Challenger), miałem kiedyś, dla mnie to była aż zbyt mocna amortyzacja :D
Jak szukałem butów z pół roku temu (waga i wzrost podobne) to zdecydowałem się na Brooks Ghost, da się wyhaczyć w bardziej sensownej cenie. Ale jak ci zależy na jeszcze mocniejszej amortyzacji to może Hoka One One (np. Challenger), miałem kiedyś, dla mnie to była aż zbyt mocna amortyzacja :D


@jasisz1: i to jest dobra odpowiedź: totalnie nie znam tych marek :) dzięki!
@Anakee: Ja biegam głównie po asfalcie, obecnie w Saucony Ride i Adidas Solar Glide ST. Oba modele mogę poleciec jeśli chodzi o amortyzację, Adidasy są cięższe ale bardziej stabilne.
@Anakee: Nie to nie jest dobra odpowiedzieć, Mirek Ci polecił to co mu pasuje, nie znaczy ze Tobie podpasuje, 5 kolejnych poleci 15 innych modeli i co wtedy?

Idź do sklepu, posprawdzaj i sam zdecyduj, nie słuchaj tez jakiegoś eksperta w sklepie co będzie chciał Ci jakieś cudowne badania robić, żeby dopasować but.

Tobie ma leżeć i pasować, tyle.

Obecnie prawie wszystkie buty do biegania maja tyle słoniny, ze co nie
Nie to nie jest dobra odpowiedzieć, Mirek Ci polecił to co mu pasuje, nie znaczy ze Tobie podpasuje, 5 kolejnych poleci 15 innych modeli i co wtedy?


@aukolb: pójdę do sklepu z jakąś podstawową wiedzą :)