Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

Nie mam konta na wykopie, a pomyślałem, że znajdę tutaj pomoc.
Chciałbym przekształcić jeden pokój w mini amatorskie studio nagraniowe (same instrumenty, bez wokalu). Jest to dość świeży pomysł i jestem na etapie orientowania się, co potrzebuję, bo nie mam kompletnie doświadczenia w tym. Czytałem trochę o panelach akustycznych oraz oglądałem filmy na YouTube; na jednym z nich facet powiedział, że dobrze jest zamontować takie panele w rogach ścian. Problem w tym, że tak naprawdę tylko jeden róg pokoju mam wolny, bo jedna ściana jest niemalże całkowicie "zajęta" przez drzwi balkonowe oraz okno a na przeciwnej ścianie w rogu znajdują się drzwi. Oprócz tego pojawia się kolejne pytanie; jak duży wpływ ma okno oraz balkon na wyciszenie pokoju? Dodam tylko, że mieszkam w domu jednorodzinnym, więc nie muszę martwić się o sąsiadów, ale chciałbym też nie zakłócać spokoju domowników. Może są tu osoby, które są obeznane w temacie i robiły takie domowe studio?:) Chętnie przyjmę każdą poradę i sugestię bo jestem totalnie zielony w tym temacie.
#muzyka #studionagran #nagrywanie #produkcjamuzyczna #realizacjadzwieku #diy #budownictwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638b870f4bf3873cacedbef0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Szukaj na grupach fejsbukowych o domowym studiu i nagraniach, oblukaj polskie studia jak mają temat zrobiony Heinrich House, Nebula, Santa Studio. Każde pomieszczenie inaczej. Jeśli to wysokie okno + balkon to nie uzyskasz takiego efektu jak przy pomieszczeniu z jednym małym oknem. Panele i pianka akustyczna jak najbardziej dobry kierunek. Tak naprawdę temat do czytania i dłubania. Bez fotek, planu pomieszczenia to wróżenie z fusów. ;)
  • Odpowiedz