Wpis z mikrobloga

Czasami wywala nam prąd w firmie i wtedy muszę ręcznie odpalać drukarkę, żeby połączyła się z wifi. Czy jakiś #ups uciągnie router + drukarkę przez np. 12 godzin i więcej? W razie jakby wywaliło nam prąd wieczorem i dopiero na drugi dzień ktoś to naprawi. #elektronika #elektryka
  • 11
@marcho87: komputer jest zbędny - maszyna wirtualna będzie podpięta pod router z modemem SIM. Nie, drukarka jest 24/7 w trybie "on", nie wiem jak to się nazywa :P cały czas jest w tym samym trybie, gotowa do wydruku
Czy jakiś #ups uciągnie router + drukarkę przez np. 12 godzin i więcej?


@bitkoin: tak, tylko że to nie będzie tanie rozwiązanie. Jeśli chodzi tylko o to, by to się samo uruchamiało, to o wiele taniej jest w BIOSie komputera ustawić, by sam startował po przywróceniu zasilania i poszukać podobnego ustawienia w drukarce. Nawet wymiana drukarki na taką, dla której to nie będzie problemem też będzie dużo tańsza od UPSa, który
@Jarek_P: dzięki za informacje. Jutro i tak będę dzwonił do supportu HP bo subskrypcja tonerów ja zwykle nie działa, to przy okazji zapytam czy mają taką funkcję autostartu po zaniku prądu. A co z routerem? W tym też może być taka funkcja? Odpalona drukarka bez połączenia wifi jest mi zbędna.
@Michuy: @bitkoin: drukarka w standby 5W, router - powiedzmy 10W, razem 15W. Powiedzmy z zapasem niech będzie 20W, przez 12 godzin daje 0,24kWh. Czyli w przeliczeniu na pojemność akumulatora 12V jakieś 20Ah. Zatem "zasilacz awaryjny Volt" doposażony w akumulator żelowy 40Ah wystarczy aż nadto.

A co z routerem? W tym też może być taka funkcja?


@bitkoin: wręcz powinna. Co to za router, że musisz go ręcznie startować?
@Jarek_P: a widzisz, nie jestem teraz w firmie ale chyba wiem jaki jest problem - mam wpięty modem USB, po powrocie zasilania router nie ma połączenia z internetem i muszę wypiąć i wpiąć modem żeby wrócił dostęp