Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy woda z szyb z racji na kondensacje zgromadziła się na tyle, że zaczeła kapać z parapetu bezpośrednio na aktywny przedłużacz i jeszcze kolumne głośnikową zalała..
Zaczeło coś mi skwierczeć, potem doszło buczenie jak czasami stacje trafo.. ale nie wiem z czego to buczenie tak szczerze mówiąc.

Odłączam zasilania do przedłużacza, ustało, odsuwam łóżko, odłączam, przechylam przedłużacz a tu woda się z niego wylewa xd

Dobrze, że zrobiło się teraz, a nie o 4 jak będę spał, bo nie wiem czy takie coś by mnie obudziło, musiało by coś strzelić. Szczerze mówiąc to mogło się nawet zapalić, skoro nie wywaliło korków, i jakby mi się łóżko na którym śpie zaczęło palić to wtedy bym się chyba obudził.

Wilgotność nie jest jakaś duża bo 55% więc w normie, więc nie wiem czemu aż tak te szyby parują jak raptem -1 na dworze a nie -20

#elektryka
r5678 - To uczucie gdy woda z szyb z racji na kondensacje zgromadziła się na tyle, że...

źródło: comment_1670200630sF5vKDHU3OpwfMtLtVGkSA.jpg

Pobierz
  • 7
Jak na razie postanowiłem znacznie obniżyć wilgotność poprzez wrzucenie dużo mroźnego powietrza z dworu, jak wejdzie do środka to ociepli się, wzrośnie jego obojętność i pochłonie wilgotność która jest.. po 5 minutach z 55 spadło na 44%, tyle że robi się zimno... no ale coś za coś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r5678: patrząc na ten przedłużacz to przypuszczam, że masz raczej starą instalację elektryczną (dwuprzewodową, bez żyły ochronnej) w domu i jedyne jej zabezpieczenie to wyłącznik nadprądowy lub zwykła wkładka topikowa na obwód gniazdek i ewentualnie osobno jeszcze obwód oświetlenia.
@strusmig: ba, kable alu ;)
Dokładnie jak piszesz. Na gniazdka i sufity jak ja to mówię. Parę lat temu była skrzynka zmieniana na pstrykane zamiast topiki. Mimo wszystko powinno bezpiecznik wywalić raczej.

A przedłużacz jest losowy, bo zapewne odnosisz się do braku bolców. Różne są, on służy jako hub na dwa inne przedłużacze.
@Voyo: Nawet bardzo dobra wentylacja czasem nie pomoże jak jakaś powierzchnia jest wystarczająco zimna.
55% jak u OPa to akurat idealna wilgotność, ale na oknach ze stalową ramką dystansową niestety nawet wtedy będzie już kondensacja. Ba, przy mrozach to i na 3 szybach z ciepłą ramką i dobrej wilgotności mogą się pojawić niewielkie ilości wody.
Jak okno jest w głębokiej wnęce i utrudniona jest cyrkulacja powietrza przy oknie albo nie ma
@michcio: To są okna wymieniane w 1997r, PCV, dwie szyby, gumowa uszczelka i plastikowe ramki. cała szyba paruje. Grzejnik pod oknem jest.

Nie da się chyba zamontować różnicówki przy tego typu instalacji..