Wpis z mikrobloga

#hydraulika #pytaniedoeksperta

Hydrauliczne mirki proszę o pomoc.

Jestem 2 miesiąc po remoncie. I zauważyłem że jak wcześnie rano nalewam wody do czajnika to leci brunatna woda. Trwa to może z 15 sekund i wraca do bezbarwnego koloru. Niby mała upierdliwość ale strasznie wkur*ia.
Dzieje się to co jakiś okres dłuższego nieużytkowania wody. Tak wiem że osad z rury się osiada i potem woda jest brunatna ale chciałbym temu zaradzić jakoś.

Czy kupno filtra rozwiąże sprawę?
  • 13
@Zamanosuke: Masz gdzieś w instalacji rurę stalową i w niej nastąpiło uszkodzenie "ocynku", w tym miejscu rura rdzewiej i stąd masz rdzawy kolor. Prawdopodobnie przy przeróbkach ktoś (hydraulik) uszkodził lub źle podwinął na złączu i woda ma kontakt ze stalą. Nie ma w zasadzie innej rady jak przejrzeć po kolei złącza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zamanosuke: najistotniejsze pytanie.
Z czego masz instalacje w domu?
Jeśli jakaś starą stalowa, to do wymiany. Jeśli "plastik" to syf jest z poza domu i wtedy komplet filtrów wstawiasz za licznikiem, i masz spokoj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zamanosuke: ew możesz faktycznie zamontować filtry koło bateri w łazience czy kuchni. Ale to raczej chwilowe rozwiązanie. Jak będziesz robił duży remont, generalke to wtedy musisz myśleć o nowych instalacjach wodnych i filtrze zaraz za licznikiem, żeby był jeden na cały dom.
A najlepiej o zestawie filtrów
@RycerzSzaregoMelanzu: Być może nie wszystko zostało wypłukane po remoncie, ale możesz mieć też tak jak u mnie w firmie - stalowe rury w połączeniu z ostatnim użytkownikiem wodociągu (od poprzedniego budynku biegnie kilkaset metrów stalowa rura w ziemi, a przez to, że nie zużywamy dużo wody, po dłuższych przerwach w poborze wody, potrafi być mocno rdzawa.