Wpis z mikrobloga

#niemcy #prad czy wzrosły wam ceny za prąd? Bo wprowadziła się do mnie dziewczyna i chce taryfę zmienić na większą, ale widzę że nowe taryfy zdrożały mocno. Za KWh 45 centów około jest, a teraz mam 24 centy/kwh. Jak patrzę w umowę to mam coś o gwarancji ceny na 24 miesiące czyli do września przyszłego roku. Czyli lepiej nie zmieniać do września taryfy i po prostu to co zużyje ponad nadpłacić na koniec przyszłego roku? Policzą to po tej cenie z umowy 24 centy?
  • 8
@Hfishman1: powinieneś moc zmienić samo szacunkowe zużycie i płacić po prostu więcej. Można to zrobić w aplikacji bądź przez przeglądarkę(oczywiście jeżeli aktywowałeś konto).
@Hfishman1: mi abschlag skoczyl z 35€ do 55€, a polecany abschlag wynosi 70-80€ przy takim samym zuzyciu jak na przestrzeni ostatnich dwoch lat, a tez mam gwarancje cenowa (23,7c/kwh). Ona uwzglednia tylko cene za kwh i podstawe miesieczna, ale nie uwzglednia juz podatkow ktore na to nachodza. Zmienilem teraz na 50€ i jestem ciekaw jak bedzie wygladalo rozliczenie w przyszlym roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak napisali
@erni13: no tak, tylko według mnie lepiej płacić trochę więcej miesięcznie i przy rozliczeniu nie dopłacać, w życiu różnie bywa. Miałem nadpłatę ok 270€, ale nie mam zamiaru zmniejszać miesięcznej opłaty.
@Haddi mam konto w vatenfall i nie widzę opcji zmiany, mogę zmienić taryfę i wyskakuje mi ta za 44 centy to niech spadaja

Czyli mówicie ze jak mam 1500kwh na rok a zużyje ze 2500 kwh to ta nadwyżka powinna być liczona po tej cenie 23 centy (najwyżej plus podatki)

@erni13
@zaloz_konto23
@Haddi tylko jak mam mieć wyższa cenę, to wolę ta nadpłatę na koniec roku po niższej cenie za kwh