Wpis z mikrobloga

Na święta pod choinkę planuje sobie kupić detektor. Jestem totalnie zielony i szukam jakieś rady co kupić. Budżet dość elastyczny. Co byście mi polecili? Najbardziej mnie przekonuje rutus atrex ze względu na polskie menu, ale chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto nie jeden detektor miał w rękach i niekoniecznie na tym zarabia #wykrywaczmetalu
  • 10
@Inncognito: Gdzie chcesz chodzić? Pole, las, plaża czy woda. Czego chcesz szukać(dużych czy mniejszych przedmiotów). Miałem kruzera, garreta by zostać już do końca przy rutusie(argo ne ->atrex) Miałem też deusa w rękach i bardzo fajny, lekki i kompaktowy sprzęt, ale jednak bardziej przekonuje mnie atrex. Niech nie będzie dla ciebie wyznacznikiem język menu, bo to jest raptem kilkanaście definicji. To nie książka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak
@Karier: Najprawdopodobniej pola i lasy na plaże może tez się wybiorę. Budżet od 1000 złotych (jeśli za te pieniądze można coś sensownego kupić) do 4000 złotych w porywach do 5 jeśli będzie trzeba tyle zapłacić. Trochę mnie utwierdziłeś w artrexie, wydaje mi się że jest wart 3000 złotych i w tych pieniądzach nic lepszego się nie kupi. Co możesz powiedzieć o nokcie? Spotkałem się z opinią że jest przereklamowany
@Inncognito: Zależy co chcesz xd do lasu w sensownej kasie to atrex, w trybie mieszanym czyli statyka i dynamika jest kosa, jeśli jakieś pola, łąki i szukanie drobnych rzeczy to atrex też ta rade ale jest ciężki, wtedy lepiej może deus 1 albo coś z stajni minelaba? Co do widy to Ci nic nie doradze. Ja mam atrexa to wiadomo że spaczony jestem, ale większość posiadaczy atrexa zadowolona jak za tą
@Inncognito: Kupiłem kruzera w ciemno i oddałem po 2 dniach. Mega hałaśliwy i wzbudzający się (w porównaniu do rutusów) A od audio bolała mnie głowa. Jeśli nie przeszkadzają ci bolączki atrexa czyli brak składanej sztycy i duża waga, a do tego jego dzwieki ci sie podobaja to nie znajdziesz nic lepszezgo w tej cenie. Ewentualnie legenda z nokty
@Inncognito: z Minelab mogę polecić
1000zł - Quattro MP
2000zł - Explorer
3000/4000zł - E-trac/Equinox
5000+ - CTX3030

2000 - AT Garret Pro

Zanim coś kupisz to podczep sie do kogoś i wybierz z nim na poszukiwania. Jak sie nie rozczarujesz i pasuje Ci takie hobby to sie zacznij zastnawiać. Możesz się wyspecjalizować w konkretnym kierunku.
Generalnie spóźniłeś sie kilka lat bo po zmianie kwalifikacji czynu z wykrozenia na przestępstwo policja
@Skwarek85: No właśnie problemem jest wykrywacz a nie łopata xD za kopanie łopatą w lesie to najwyzej mandat dostaniesz. A za poszukiwanie zabytków bez zezwolenia to do dwóch lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Skwarek85: Ostatnio chodząc po lesie z detektorem przy drodze asfaltowej zauważyłem jadący radiowóz więc specjalnie na luzaku podszedłem jak najbliżej krawędzi lasu(działam na zgodach). Panowie zwolnili i popatrzyli, ale chyba im się nie chciało ganiać po lesie więc pojechali dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Temeraire: A jak udowodnią, że szukasz zabytków a nie kluczy do mieszkania?
Podstawą zatrzymania w moim przypadku zawsze było podejrzenie niszczenia runa leśnego.
W przypadku znalezienia "czegoś co może okazać sie zabytkiem" to sprawa sądowa i tam sąd decyduje, czy złom po konserwie jest zabytkiem czy nie.

Każda kontrola mineła mi na miłej pogawędce bo w sumie nie mieli sie do czego przyczepić (w kieszeniach same polmosy).

Na plaży nigdy nie