Wpis z mikrobloga

Mordeczki. Dlaczego części Shimano z jednych sklepów przychodzą w ładnych shimanowskich kartonikach, a z innych zawinięte w folie i papier. Zauważyłem, że cena raczej nie ma nic do rzeczy. Zdarzyło mi się zamówić kasety w dwóch różnych sklepach i tańsza przyszła w kartonie. Czym to jest spowodowane? To zwykły kartonik, ale zawsze mam wrażenie, że części które przyszły w kartonie są solidniej wykonane i mniej awaryjne :)
#rower #mtb #gravel #szosa #shimano
  • 7
@bladybezczel: W przypadku Shimano to akurat na 99,9% ta sama fabryka więc również te same części. Po prostu części są mniej fikuśnie pakowane (w przypadku np. klocków to bardzo często po prostu 1 para z całego zbiorczego kartonu).
A ogólnie OEM może oznaczać produkcję z innej fabryki na rzecz danej marki. Nie oznacza to z definicji gorszej jakości (a wręcz często lepszą bo podwykonawców się często uważniej pilnuje ( ͡°
  • 0
@Nie_znany właśnie podobno różnie to bywa. Jest sly wątek na forum rowerowym. OEMy często są pozbawione dodatkowego wyposażenia np. do przedniej przerzutki która kupiłem nie ma redukcji w komplecie. Kupiłem też klamko manetki i korbę OEM i obie częście były konkretnie porysowane
@Aramil