Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak najlepiej przelać złotówki #polska na funty #uk? Z #revolut korzystam od kilku lat ale w drugą stronę. Potrzebuję przelać około 50K zł. W Revolut chyba nie nie mogę mieć jakby formatu polskiego konta do przelewu? Czy lepiej założyć konto w polskim banku i wtedy? #kantor #pieniadze
  • 23
@petugh: Miałem podobny problem - zrobiliśmy to przez Western Union, bo inaczej nasz kochany Urz*d Ska*bowy by się zainteresował. Kilka osób z Polski wysłało po 10k kilku członkom rodziny w UK. Odbiorca po nich pojeździł i odebrał kasę. W wakacje byli w Polsce i podziękowaliśmy im dużą imprezą. Opłaty, w porównaniu do przelewów, bardzo akceptowalne. Na revolut, paypal czy inne cuda to już za duża kwota - mogą zablokować, dopytywać, a
@petugh: na revolut masz limit 5k zl na wymiane bez prowizji. Z prowizja i tak moze wyjsc taniej, niz w kantorach, ale moga ci zablokowac srodki i prosic o pochodzenie ich.

@tomilipin: WU tez ma obowiazeks prawdzania jak kazda firma finansowa w EU
@Budo: No dokładnie tak, żeby przelew wyszedł z polskiego konta w gbp po uprzednim przewalutowaniu ze złotówek. Wbrew temu co można przeczytać na wykopie skarbówka nie monitoruje każdej transakcji wykopków. A nawet jak się zainteresuje, to niech się interesuje. Grunt, żeby dopełnić obowiązków podatkowych przy np. darowiźnie.
@chemik_kieszyk: polska skarbówka nie, ale angielskie banki tak ;)
I mają obowiązek raportowania do skarbówki. Przelew rzędu 10k gbp może być widziany jako capital gain i będą zadawane pytania o opodatkowanie. Teoretycznie do 5-8k gbp banki się nie interesują.
@petugh: Miałam podobny problem, jak byłam w Polsce to zrobiłam kantor walutowy w Alior Banku, który wygenerował mi numer polskiego konta, i potem stamtąd przewalutowałam na funty i wysłałam na swoje konto w UK