Wpis z mikrobloga

Dlaczego walka wręcz jest tak bardzo upośledzona? Czy to kwestia rozwinięcia odpowiedniego drzewka umiejętności?
Generalnie mam duży problem z walką w Forbidden West. Jak znacząco zwiększyć swój damage żeby walka nie była aż tak uciążliwa?
#ps5 #horizonforbbidenwest #horizon
  • 7
@gawix imo musisz więcej z łuku, trzeba kajtować i trafiać w słabe punkty odpowiednimi strzałami. Na początku trzeba się troche pomęczyć później przyjdzie samo. Jak nie dajesz rady możesz zmniejszyć poziom trudności ale jak się nauczysz strzelać to satysfakcja z walki będzie wieksza.
@gawix: Poświęć czas na skompletowanie sensownego zestawu , pozbieraj zasoby i go ulepsz ile dasz radę. Np włócznia z ogniem (wybuchem) jest bardzo mocna na latające stwory i na tanki. Do luku snajperskiego wsadź jakieś runy na oderwanie. Używaj strzał odrywających przed walka zza krzaka. do myśliwskiego używaj run na kryta albo zwiększenie obrażeń i wal z umiejętności potrójnym strzalem. Tu trzeba trochę pokminic i poczytać o tych stworach bo jak
@karol8003: @PancakeV:
Generalnie poziom trudności to nie kłopot, po prostu drażni mnie to jak długo muszę kite’ować, skakać, spowalniać czas żeby poradzić sobie z przeciwnikami.
Może jestem zbyt przyzwyczajony do dynamicznej walki, ale ta gra na obecna chwile oferuje tylko tyle żebym sprawdził jak bardzo umiejętnie potrafię robić unik, spowolnić czas, trafić, powtórz aż potwór się położy.
Sprzęt nie wydaje się najgorszy, zapewne mógłbym coś wyfarmić lepszego ale czy to
@PancakeV: wracając do strzelania w słabe punkty. Jasne że trzeba to robić, jak się czaje w krzokach to zawsze trafie ale później w walce unieruchomić potwora jest ciężko, dodatkowo zawsze trafiać w czule miejsce podczas skakania, dashowania i pieron wie czego jeszcze jest cholernie ciężko.
Z pułapkami tez nie jest kolorowo, jak potwor nie ma jasnej drogi poruszania się, to postawienie pułapki jest trudne. A nawet jeśli postawie i próbuje go
@gawix: pułapki w dwójce dostały nerfa, ja ich w ogóle nie używałem, a co do strzelania w słabe punkty to musisz spowolnić czas i da się trafiać.

Ogólnie jak walka Ci nie idzie to polecam wybuchowy oszczep, łatwo tym trafić i zadaje duże obrażenia nawet ten podstawowy który zdobywamy na samym początku gry od tych 2 sióstr, on w zasadzie po maksymalnym ulepszeniu i na end game się sprawdza.