Wpis z mikrobloga

@filozof900: masz oczywiście rację, jeszcze nie ogarniam co co robi

https://pastebin.com/xSjtNwj7

Może pomożesz od razu, właściwe miejsce wstawienia w istniejącym pdf tekstu jest robione metodą prób i błędów na zasadzie zapisuję koordynaty w kodzie, kompiluję, włączam, sprawdzam, jest źle, wprowdzanam nowe koordynaty. Chciałbym to jakoś nei wiem, na gotowym wydruku linijką mierzyć czy coś? Masz jakiś pomysł?
@ozzi91: jeszcze nie wgłębiałem się konkretnie w kod, który wrzuciłeś, ale od razu polecę: zainteresuj się procesorem tekstu typu LaTeX, a następnie biblioteki do pythona jinja2
Latex ci będzie generował zawsze piękne dokumenty a jinją, będziesz mógł wstrzykiwać dane
@RapRose nie wiem czy się przyda do moich dotychczasowych wymagań. Chodzi o to, że pracuje na nie moich pdfach - formularzach.

I chyba reportlab jest trochę ulomny albo ja tego nie umiem zrobić tzn w takim pdfie mam pole do wypełnienia. Jakbym nie kombinował to podając koordynaty miejsca wstawienia tekstu oraz pola ograniczającego tekst, póki tekst jest jednolinijkowy jest ok, natomiast jak się pojawiają kolejne linijki to zamiast wstawiać się poniżej punktu