Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak mogę sprawdzić czy nie mam cukrzycy? Nie sądzę żebym miał bo ostatnie wyniki były dobre, ale wolałbym się upewnić. Mogę kupić jakiś testy w aptece?
Oczywiście tak się kończy oglądanie filmów na YT "zobacz czy masz te objawy" :)
#cukrzyca #medycyna #zdrowie #leczenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638edb905adff1f3a51a491b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jakiś uraz do lekarzy?
Kup glukometr, nie są drogie.

Możesz zrobić w labie badanie HbA1c (nie musisz na czczo - to upraszczając skumulowana wartość z 90-120 dni glukozy która przyczepiła się do hemoglobiny). Co prawda nie jest to krytyczne, ale nie spędzisz paru godzin w labie.
Ale cukrzyca to więcej objawów - zwykle nadwaga, apetyt na "podjadanie" różnych rzeczy, problemy z lekko łuszczącą się skórą czy gojeniem się skaleczeń, albo
@AnonimoweMirkoWyznania Kupno glukometru nie ma sensu. Wynik jest +/- 15% więc przy prawidłowej glikemii u zdrowego człowieka może zasugerować stany przedcukrzycowe co będzie kompletna bzdura.

Hba1c nie służy do diagnostyki cukrzycy - a przede wszytskim di diagnostyki stanów przedcukrzycowych.

Wystarczy natomiast do tego zwykle tanie oznaczenie glikemii na czczo o której wspominałam (której konsylium programistow wykopu nie uznaje w przeciwieństwie do lekarzy i towarzystw diabetologicznych). Nie ma innych racjonalnych badań by 'sprawdzić
@mksm911 O wytycznych towarzystw diabetologicznych, które piszą jasno że bez silnego podejrzenia stanow przedcukrzycowych/cukrzycy do diagnostyki wystarcza oznaczenie glikemii na czczo, w przeciwieństwie do wytycznych ekspertów wykopu.
@Wjolka Nie rozumiesz. Skoro facet pisze o objawach cukrzycy, które widział w filmie na YouTube i zauważył, że potencjalnie ma jakieś zaburzenia gospodarki węglowodanowej to lepszym i pewniejszym sposobem będą krzywe, niż poleganie na badaniu, które w moim przypadku z góry WYELIMINOWAŁOBY cukrzycę to mógłbym stracić kolejne miesiące na szukaniu, co mi jest. Skwitowanie tego "wytycznymi ekspertów wykopu" jest kuriozalne i sugerowałbym poprzestać na sprzedawaniu tych cennych informacji dla AI GPT3.
@mksm911 Czy ktoś tu komuś broni oznaczania 3 punktowej krzywej insulinowej? Czy ktoś broni obaw po obejrzeniu filmiku o częstszym oddawaniu moczu i nasilonym pragnieniu? (W jakim mechanizmie się one pojawiają?)
Może nawet oznaczyć i HbA1C i peptyd C przy tych obawach. I wszystkie przeciwciała.