Wpis z mikrobloga

@luk04330: nie mam żadnego problemu z ograniczeniem cukru, jedynie owoców trochę żal ale oprócz tego wszystko co jest w keto jeśli chodzi o jedzenie wydaje się być ok. Zastanawiam się po prostu czy to jest temat na dłuższą metę czy może raczej osiągnąć cele (przedew wszystkim zrzucić sadło) i potem przejść na low keto albo zwykłą dietę
@sradam: rób jak Ci wygodnie - albo adaptacja i keto, albo low carb jako wstęp do keto. Weź pod uwagę że jak zaczniesz jeść więcej białka i tłuszczu, owoce mogą okazać się zupełnie zbędne. Poza tym na spokojnie możesz jeść owoce jagodowe, albo i inne jeśli nie przesadzisz z makro. Jeśli po posiłkach czujesz zmęczenie, to już masz pierwszy główny powód do odrzucenia węgli, jeśli czujesz zmęczenie + masz nadwagę, to
@sradam: W dłuższej perspektywnie warto, jestem w Keto / Slow-Carb (cyklicznie zwiększam podaż węgli żeby nie rozleniwić trzustki) od kilku lat.
-> nie chce się spać po jedzeniu, gdy zjem ma więcej energii;
-> jem zdecydowanie rzadziej zwykle 2 posiłki dziennie mi w zupełności wystarczają i nie czuję się głodny;
-> waga zdecydowanie w dół niezależnie czy w cyklu Keto czy na Slow-Carb;
-> poprawa funkcjonowania mózgu - ciężko ocenić bo