Wpis z mikrobloga

PGE chce uzyskać zgodę na udostępnienie nieruchomości (niezabudowana działka na której jest słup z linią niskiego napięcia) w celu "instalacji przyłącza kablowego niskiego napięcia", przedstawili standardową umowę plus projekt (w załączeniu) z którego wynika, że chcą od słupa z istniejącą linią, poprowadzić nową wzdłuż granicy działki.
Jakie w związku z tym niespodzianki czekają mnie w przyszłości, ew. na co powinienem teraz zwrócić uwagę.
Rozumiem, że po wyrażeniu tej zgody (chyba nie mogę odmówić), niejako oddaje im pas działki wzdłuż tej nowej linii, mam im zapewnić dostęp, nie mogę zabudować, ograniczone są nasadzenia, ale czy np. powinniśmy to wpisywać w KW jako służebność, czy lepiej dla świętego spokoju gdy będę to kiedyś grodził, po prostu cofnąć o 2 metry ogrodzenie i mieć to gdzieś. Oprócz walorów estetycznych lepiej mieć ten kabel w ziemi, czy na powietrzu.
Jest ktoś coś w stanie podpowiedzieć?

#pytanie #pytaniedoeksperta #dzialka #budowadomu #nieruchomosci
kinsky77 - PGE chce uzyskać zgodę na udostępnienie nieruchomości (niezabudowana dział...

źródło: comment_1670368639gUt4BjYiCQcgGWpYZtuRz6.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_efekt: zapomniałem napisać o rozwiązaniu, jestem rzadkim bywalcem, w efekcie końcowym kabel ma być zakopany w drodze i to jest najoptymalniejsze rozwiązanie, od granicy działki 0,5 metra, nie koliduje wtedy z niczym, warto zwrócić uwagę by w miejscu gdzie przecina się z przejazdem / wjazdem na działkę, był bardziej uzbrojony, bo standardowo raczej nie jest.
  • Odpowiedz