Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, czy ktoś rozumie i jest mi w stanie wyjaśnić mechanikę kapitulacja państwa?

Czemu raz rozbijam Anglię i aliancki kapituluje dzięki czemu pojawia się okno decyzji i mogę zabrać tereny tej frakcji?

A innym razem Anglia nie kapituluje po jej pełnym rozbiciu i dołącza do Commonwealth nations?

Tak samo Francja, czasem wjeżdżam spadochroniarzami do Paryża itd i Francja się poddaje a innym razem zaliczam tylko Fall of Paris i Francja walczy dalej.

Myślałem początkowo że to zależy od World tension bo przy 100% Anglia mi kapitulowała ale innym razem powyżej 100% dołączała do commonwealth

#hoi4 #paradox
  • 7
@reksiuwielki: Jeżeli jesteś w wojnie z kilkoma major power w jednym sojuszu, to musisz pokonać wszystkie major power, aby doprowadzić do peace conference. To raczej moja obserwacja, a nie fakt.
Co do dołączania do sojuszu - gdy jakieś państwo zostaje zaatakowane, a nie jest jeszcze w żadnym sojuszu, to dołącza do sojuszu, z którym atakujące państwo już ma wojnę, o ile ideologia się w miarę zgadza (not aligned dołączy do sojuszu
Czemu raz rozbijam Anglię i aliancki kapituluje dzięki czemu pojawia się okno decyzji i mogę zabrać tereny tej frakcji?


Nie musisz pokonywać małych krajów, jedynie duże, wtedy małe automatycznie skapitulują ale nie możesz anektować ich terenów.

A innym razem Anglia nie kapituluje po jej pełnym rozbiciu i dołącza do Commonwealth nations?

Co to znaczy? Anglia od początku gry jest we frakcji Commonwealth nations, jak rozumiem masz na myśli alianci? Z moich domysłów
  • 0
@Zdechlak
@Hakunamatata57 dzięki panowie ale po paru loadach chyba już wiem. Anglia jest od początku w aliantach i kiedy Kanada zdobywa 1% war score wtedy też staje się major i dlatego nie ma peace conference. No nic trzeba te Anglię rozpykac dość szybko i bez strat.
@reksiuwielki: Hmm, nigdy tak nie było. Być może to jakiś błąd w nowej aktualizacji.

Kraj jest uważany za główny według liczby fabryk: Jeśli kraj ma co najmniej 35 fabryk i albo jest w pierwszej siódemce pod względem liczby fabryk, albo ma co najmniej 70% tyle fabryk, ile średnio ma pierwsza siódemka, zostanie uznany za główny kraj.
  • 0
@Hakunamatata57 Dźwina sprawa faktycznie. Mam save i kilka razy zaatakowałem Anglię. Mam wrażenie, ale to tylko wrażenie że jak ich nie cisnę wystarczająco i w niektórych miejscach mi przełamią front to właśnie bardzo szybko wskakuje event że Anglia wstępuje do common wealth i Kanada jest jednym z majorsow. Jak robię konkretną inwazje i podbijam wszystko na wyspie po kolei to mam wrażenie że Kanada się nie wzmacnia j wszystko zgarniam za jednym