Wpis z mikrobloga

Cześć kupiłem nowy akumlator - VARTA SILVER DYNAMIC 74Ah 750A P+. Na miejscu mi go wymienili i wróciłem do domu. Zmierzyłem napięcie w stanie spoczynku - 12,86 V. Dzisiaj rano wstaję idę zmierzyć i jest już 12,31 V. Auto stoi na dworze. Czy to normalne żeby tak spadło napięcie przez noc czy coś mi kradnie prąd. Jak myślicie ? Dzięki za odp.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #akumulator
  • 15
@Kamishimi: Trochę spory spadek jak na nowy akumulator, tutaj gość pisze że 0,17V mu spadło po nocy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2221702.html

Pierwszy link z google jak zmierzyć pobór prądu na postoju, dodam że w niektórych autach trzeba czekać na spadek poboru prądu nawet kilka minut, najpierw pogasną lampki w środku a potem sterowniki się "uśpią": https://dobreakumulatory.pl/news/2-poradnik/2-pobor-pradu-na-postoju-jak-go-sprawdzic.htm

Ciekawych rzeczy o akumulatorach można się dowiedzieć na kanale yt mrAkumulator.

Jeszcze możesz sprawdzić datę produkcji czy to
@Kamishimi: Tutaj jeszcze ciekawa odpowiedź od gościa z Exide, że reklamacja: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1130343.html

Generalnie to mam akumulator który już parę lat ma ale nawet w zimie odpala normalnie i po nocy ma 12,3V. Po naładowaniu i zostawieniu poza autem na dobę, nie spada poniżej 13V ale po podłączeniu i zmierzeniu po nocy właśnie spada, ale to jest stary akumulator, niestety nie pamiętam ile miał jak był nowy.
@ondraszek: za aku zapłaciłem 500 zł. Kupiłem auto 2 miesiące temu i przez pierwszy miesiąc nie było żadnych problemów. Dopiero jak mrozy przyszły aku notorycznie się rozładowywał i musiałem codziennie prostownikiem doładowywać. Podjąłem decyzje o wymianie, jak się okazało poprzedni był z 2016r.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kamishimi: no tak, więc pewnie wsadzony na sztukę. Sprawdź na YouTube mrAkumulator. Jest instrukcja jak rozszyfrować datę produkcji. Możliwe że sprzedali ci starszego coś. Niby starszy niż rok to już ryzyko.
Masz warunki by wyjac go z auta i ładować w domu?
@ondraszek: aku sprawdziłem po numerach i wyszło że z sierpnia tego roku. Tak, miałbym możliwość żeby go wyjąć i podładować w domu. Na ten moment wygląda to tak - sprawdzałem dosłownie 5 minut temu i napięcie wynosi 12,30 V czyli wynik taki sam jak rano, nic nie spadło. Myślę że zostawię go na noc i zobaczę czy coś się zmieni.
@vertical:

Generalnie to mam akumulator który już parę lat ma ale nawet w zimie odpala normalnie i po nocy ma 12,3V. Po naładowaniu i zostawieniu poza autem na dobę, nie spada poniżej 13V ale po podłączeniu i zmierzeniu po nocy właśnie spada, ale to jest stary akumulator, niestety nie pamiętam ile miał jak był nowy.


No ciekawe dlaczego tak się dzieje.
@Kamishimi Widocznie pobór jednak jest taki, że spada do tylu, a może robi różnicę też ze stoi w domu w cieple a tam na dworze zimniej, nie wiem. Dopóki pali w największe mrozy to wg mnie nie ma problemu, ale muszę zmierzyć jeszcze raz ten pobór bo kiedyś to robiłem ale już nie pamiętam wyników. Mam też drugie takie samo auto z trochę nowszym akumulatorem, wydaje mi się że tam pomiary lepiej