Wpis z mikrobloga

@59b862cef4: o to będę pytał

Będę też pytał o te specjalne kwalifikacje, które są podstawą powołania (tak mówią w każdym wywiadzie)
O funkcje w wojsku na którą zostałem powołany, bo skoro wzywają mnie ze względu na posiadane przeze mnie kompetencje, to na konkretny wakat przecież
O to czy jest chociaż zgrubny zarys planu ćwiczeń
O to jak ubiegać się o dochód utracony za dzień stawienie się na wezwanie, bo w ustawie
@beeeitch: Czy już jesteś żołnierzem pasywnej rezerwy, a jeśli tak, to na podstawie którego przepisu?

Tyle pytań będziesz zadawał, to sobie dadzą z tobą spokój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bierzesz ze sobą jakieś urządzenie nagrywające dźwięk? Choćby po to, by nie zapomnieć, co mówili.

@theneuetimes:Zgodnie z art. 130 ust. 1 pkt 3 ustaw o obronie Ojczyzny, czynna służba wojskowa polega na pełnieniu: (...) odbywaniu ćwiczeń wojskowych
@DamianO1995: o to czy jestem już żołnierzem będę pytał przy okazji starego wzoru karty, tzn. Tego powołującego się na ustawę zniesioną 23 kwietnia.
Jeżeli jednak dostanę nowy wzór karty, wtedy oczywiście spytam o to.

Nie biorę nic do nagrywania. Biorę notes z pytaniami, w którym spisze sobie odpowiedzi, w celu późniejszego przeanalizowania na chłodno ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@beeeitch: dwa pytania poproszę:
- czy bombelek do 8 rż bezwarunkowo zwalnia z ćwiczeń/służby/innanazwamarnowania_czasu
- jeśli mam kat. A i papiery na choroby z kat. D/E to czy mogę zgłosić się na ponowną komisję czy mam czekać na wezwanie i dopiero wtedy przedstawić kwity, że nie nadaję się do wojska

Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)