Wpis z mikrobloga

#spoofing #iphone #bezpieczenstwo
Dzień dobry, W ciągu minionego miesiąca dwa razy zdarzyła mi się sytuacja że dzwonią do mnie osoby twierdzące że oddzwaniają na moją wcześniejszą próbę połączeń. Oczywiście nic takiego nie robiłem. Czy jest się czy martwić czy po prostu jakiś automat weryfikuje sobie bazę podszywając się pode mnie jako rzekomo dzwoniącego? Na telefonie nie mam zainstalowane nic "dziwnego" klasyczne apki które ma każdy.
  • 7
@virusriddle: Czy możesz mi proszę powiedzieć - jeśli dostałam dziwnego smsa od rzekomo mojego kontaktu (wyświetla mi się nazwa z mojego spisu kontaktów, ale brak numeru telefonu) to spoofowany jest mój numer czy tego kontaktu?
@virusriddle: jak to właściwie działa? Skąd agresor wie kogo w kontaktach ma ta osoba? Czy musi wiedzieć jak jest ta osoba zapisana w moich kontaktach czy nazwa już się ustawia automatycznie? Bo nazwę mam taką samą, ale okienko smsa oddzielne niż z „prawdziwą osobą”. Przy agresorze pojawia mi się tylko nazwa a numeru telefonu nie ma. Nie jestem totalnie w temacie i nie ukrywam, że jestem lekko przestraszona
@Activee no to ciekawe. Może nie podszył się pod nr tylko wysłał SMS z podanym nadawca zamiast numeru. Tak robią sklepy na przykład.
Skąd zna? Nie wiem. Może strzelił, może na FB sprawdził znajomych, może jakaś lewa apka przesłała mu listę kontaktów. Czego dotyczy wiadomość?