Wpis z mikrobloga

Ku$wa zrozumcie - nie szkolenie jest problemem, ale ZMUSZANIE do składania obietnic bycia żołnierzem! A ja sram na takie konstrukty jak "ojczyzna" - jak nie ta, to inna. Ale jakby mi ktoś bliskich zamierzał krzywdzić - chcę umieć ich bronić! Dlaczego do ch$ja nie możemy podjąć się szkoleń bojowych bez składania tych średniowiecznych przysiąg które w razie ucieczki z kraju mogą zostać wykorzystane przeciw nam? Nie wiem, być może w razie wojny zdecydowałbym się zostać, ale jeśli nie, to przecież nie można oceniać człowieka za to że jego życie jest dla niego więcej warte niż takie zacofane idee jak "państwo".

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #polska #filozofia
  • 15
@Intelektualista: @biskupfordonu: szkolenie i przysięga to jedno, ale te patałachy nie potrafią nawet zrozumieć, że w razie wojny, to i tak na froncie pozostaną tylko i wyłącznie ci, którzy CHCĄ walczyć. Wystarczy posłuchać podcastów i realcji z Ukrainy. Tam jest właśnie taka gadka, że wszyscy "ochotnicy" po pierwszych ostrzałach artylerii obsrali zbroje i ich przydatność bojowa była żadna. Widzę, że w bolsce dalej panuje sowiecka doktryna wojenno-polityczna...
nie szkolenie jest problemem, ale ZMUSZANIE do składania obietnic bycia żołnierzem


@Intelektualista:
Szkolenie też jest problemem. W tym #!$%@? kraju nic nie działa dobrze, wszystkie usługi publiczne dosłownie leżą i kwiczą. Policja, NFZ, szkolnictwo - wszystko jest zajebiście biedne, niedofinansowane i poklejone na gumę do żucia. I teraz politycy próbują przekonać Polaków, ze akurat w wojsku, które było od zawsze wylęgarnią patologii i najgorszych, zwierzęcych zachowań, wszystko gra. Ta, #!$%@?, jasne
@biskupfordonu: @Mirekzkolega: @kerdian: @Flypho: @szybki_zuk: A ja jestem w stanie zrozumieć zmuszenie do szkolenia. Ale niech to będzie coś z czego naprawdę skorzystaliby ludzie w razie napaści obcego państwa. Nie pedalska musztra, biegi i spanie w koszarach. Ja się na tym nie znam, ale na szybko przychodzi mi do głowy choćby:

- podstawy logistyki - jak i kiedy opuszczać dany teren, jakie drogi wybierać, jakie omijać

-
Ale niech to będzie coś z czego naprawdę skorzystaliby ludzie w razie napaści obcego państwa


@Intelektualista: A ja nie. Gówno mnie obchodzą podstawy obsługi granatnika i inne wymienione rzeczy. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zmuszania ludzi do takich rzeczy. Jak ktośuważa, że spoleczenstwo powinno mieć jakieś umiejetnosci to niech odpowiednio zachęca i zapewnia atrakcyjne kursy.
@StaryWedrowiec:

...nie można oceniać człowieka za to, że jego życie jest dla niego więcej warte, niż takie zacofane idee, jak "państwo".


Już parę dni temu w odniesieniu do niż przytoczyłeś zasadę, której ewidentnie nie rozumiesz, tam również bowiem zasugerowałeś błędne rozwiązanie. Widzisz tutaj gdzieś czasownik w formie osobowej po niż, choćby w ramach elipsy?

Wygląda to na typowe dla purystów uczenie się zasad na pamięć, bez zrozumienia. Szkoda tylko,
Pobierz podsloncemszatana - @StaryWedrowiec: 

 ...nie można oceniać człowieka za to, że jeg...
źródło: comment_1670570658A2U6NRxqYxfvYBbgpz8Iik.jpg