Wpis z mikrobloga

@SzybkiBLN: Wersje GOTY w przypadku większości gier mają w sobie wszystkie DLC jakie dotychczas wyszły i kosztują mniej jakbyś miał to kupować osobno. A tak to czysty marketing, bo jak ktoś nieobyty z grami czy nieznający danej gierki zobaczy, że ma tytuł gry roku to pewnie chętniej wybierze akurat ją spośród innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@janek_kenaj: grałem w te wszystkie gry i w sekiro, które wcześniej zostało GOTY i zupełnie tego nie rozumiem, bo gry souls like są po pierwsze jak dla mnie dla wąskiej grupy ludzi, którzy lubią przede wszystkim gry trudne i nie przeszkadza im, że utkną na jakimś bossie na długo (co większości ludzi raczej się nie podoba) a po drugie wszystkie są praktycznie takie same xd, ja w tych grach tak szczerze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anon2139:

gry souls like są po pierwsze jak dla mnie dla wąskiej grupy ludzi, którzy lubią przede wszystkim gry trudne i nie przeszkadza im, że utkną na jakimś bossie na długo (co większości ludzi raczej się nie podoba)


Gry soulslike nie są kierowane do casuali, a do ludzi którzy na gry i wszystko z nimi związane mają znacznie więcej czasu. Logiczne jest, że podoba się to też redakcjom, bo i ciężko
@janek_kenaj nie znoszę soulslikeów z reguły. Co ma do zaproponowania ER poza poziomem trudności?

Tak serio pytam, nigdy nie załapałem tego fenomenu


@Carbonara-Lover: Brak fabuły, zmuszanie do grania z sokucja jeśli chcesz mieć wssytkie questy zaliczone za jednym podejściem, przeciwników po których moe widać aby zostali zranieni mieczem i ogólnie taka mechanikę że musisz mieć dużo wolnego czasu i odrobine autyzmu aby to lubić. Poza tym bardzo ładne widoczki w sumie
@Carbonara-Lover: Nic specjalnego. Ulepszona grafika względem DS3 i dodali otwarty świat. Prucie się o to czy to GoW lub Elden Ring powinno zostać gra roku to śmiech na sali i idealnie pokazuje ze 95% graczy to lamusy którzy lubią być dymani bez wazeliny. Ssanie po same kukle bo cyfrowy moloch do entej kalki dodał troche contentu i mówi bier za 70€
@pablosik czyli gatunek od dekady stoi w miejscu


@Carbonara-Lover: no ja przynajmniej miałem wrażenie ze po raz kolejny gram w to samo. Liczyłem na trochę więcej ze względu na to ze otwarty świat wymaga nieco lepszej narracji mimo wssytko. Ja gdzieś pobłądziłem i w pewnym momencie coś mnie tknęło żeby zobaczyć solucje i okazało się ze bym stracił jakieś questy bo bym ubił bossa. No tak się po prosty nie tworzy
@janek_kenaj a ja się cieszę i z jednej i z drugiej bo obie były bardzo dobre. Rzadko kiedy taka dobra gra dzisiaj wychodzi. 2021 był wyjątkowo smutny pod tym względem bo nie wyszło tam nic co bym mógł ocenić jako S tier gra. Forza Horison 5 była najlepsza i to takie naciągane 8/10 góra. Reszta to korporacyjny paździerz nastawiony na dojenie kasy i nic więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbaszynek:

elden to przynajmniej coś świeżego


XDD

@Anon2139

elden ring działa na maksymalnych w full HD na GTX 780 Ti czyli karcie z 2013 więc beka trochę XD


Tzn. mam trochę mieszane odczucia, bo jednak fajnie jeżeli gra która nie jest nastawiona na wrażenia artystyczne i audiowizualne (coś co i tak dla ogromnej rzeszy ludzi nie odgrywa pierwszoplanowej roli) jest szerzej dostępna, natomiast my nie mówimy tylko o grze jako takiej,