Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich pytających po co Ci obywatelstwo #uk albo innego kraju jeśli mieszkasz tam długo, to właśnie po to
#obowiazkowecwiczeniawojskowe . Tylko podwójne obywatelstwo wg polskiego prawa zwalnia Cię z obowiązku obrony kraju i w związku z tym z wszystkimi ćwiczeniami/poborem. Bez tego nie ma znaczenia ile mieszkasz za granicą. Dostaniesz list w Polsce do ostatniego adresu który mają w bazie, nie stawisz się, to zgarną Cię na lotnisku przy powrocie do PL i doprowadza do jednostki.
  • 10
@Voltix: No właśnie mnie ścigali, gdy byłem za granicą. Grożenie konsekwencje, wymeldowanie, parę telefonów dokumenty i papa. Oczywiście wszystko trzeba było się dopominać. Zgłoszenie pobytu na obczyźnie nic nie da.
@vilay: @chemik_kieszyk: moglibyście podesłać link do pełnej ustawy, tej ktora wspomina o niepodleganiu służbie z podwójnym obywatelstwem? Chciałbym zobaczyć jak to jest sformułowane bo dotychczas podowojne obywatelstwo rozumialem tak, ze przebywając na terenie Polski na niewiele się zdaje, tak samo jak Polskie na terenie UK.
@chemik_kieszyk: dzieki, wyglada legitnie tylko warto dla pewności sie wymeldowac, chociaz i bez tego mam nadzieje, ze mozna to udowodnić za pomoc rezydentury podatkowej

Wyczytałem tez, ze istnieją Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, to również brzmi jak promyk madzieji dla rezerwy z wykopu.