Wpis z mikrobloga

Inflacja inflacją, wszyscy gastro influ opowiadają jak to trzeba ratować branże, tylko że ja pamiętam co się działo podczas covidu gdzie knajpy dostarczały na wynos, ceny wzrosły.

A teraz co mamy? Tak mamy w opór drogi prąd i gaz, ale nikt mi nie powie że 30-40cm margarity jest warte zapłacenia 50-70zł.

Bo ja widzę że w #krakow to knajpy sobie podnoszą ceny wprost nieproporcjonalnie. Normalnie golenie baranów.

2 screeny sprzed chwili 2 różne knajpy.

#inflacja #jedzenie #gospodarka #biznes #polska
PiersiowkaPelnaZiol - Inflacja inflacją, wszyscy gastro influ opowiadają jak to trzeb...

źródło: comment_1670629320VkVdPxp8tEElZ1sxbjaaLU.jpg

Pobierz
  • 64
@Bodhi ostatnio jak zamówiłem pizze to zapłaciłem ponad 50zl i mi przywieźli coś ala naleśnik grubość ciasta może 5mm trochę nakapane dodatków. Kebab obok mnie rok temu spokojnie mogłem sobie za mniej niż 20zl zamówić wypasionego kebsa w bułce z podwójnym mięsem a teraz za takiego place ponad 30zl.
@PiersiowkaPelnaZiol: trochę w skrajności poleciałeś, bo 24 zł za dostawę to jakieś nieporozumienie. Nie musisz zamawiać z innego województwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale pizzerie rzeczywiście przesadziły, bo kupienie tradycyjnych 40cm poniżej 40zł już nie jest możliwe - a nawet trzeba być gotowym za cenę w okolicach 50zł.
Wolę już kupić sobie dwie mrożone za 17zł i upiec w piekarniku.
@zielonykrul: no właśnie #!$%@? nie rozumiem tego co oni odwalają, jakoś w moim kebabie co chodzę do niego często, ceny podniosły się 2-3zł

i za dużego kebaba płacę 20zł do tego na wejściu dostaję herbatę korzenną, ciasteczko, i jeszcze często mi ziomek wrzuca brzoskwiniowy sok taki w puszce ichniejszy.

Da się jakoś normalnie podnieść ceny mieć tą samą jakość i zdobywać klientów.

mohy kebab w krakowie jak coś

w fornir widziałem
PiersiowkaPelnaZiol - @zielonykrul: no właśnie #!$%@? nie rozumiem tego co oni odwala...

źródło: comment_1670629932Bbv6CoD5lb4YQNSF2wYaJx.jpg

Pobierz
@PiersiowkaPelnaZiol ja to nie jem w jakichś restauracjach. Mieszkam w powiatowym i akurat mam sprawdzonego kebaba w którym jem od lat i ceny idą w górę ale na szczęście jakość pozostaje. Ale fakt zacząłem mniej zamawiać szamki bo po prostu szkoda kasy już wolę sobie kanapek zrobić z jakimś pomidorkiem albo ogórkiem i przycebulic parę groszy.
@susuke15: widzialem były urodziny knajpy na które chciałem iść, rok temu 260zł za 2 osoby z 4 dania na os + pizza na pół+ drink i woda.

w tym roku?

500zł za 2 os, i dostali #!$%@? 1 drinka i kieliszek wina i jakieś 3 dania chyba 7 "sztuk makaronów", drugie to chyba był zawinięty pieróg na pół talerza, i 3 to było krwa maritozzi XDD do tego drink chyba i
@przemek-: ale to jest nie możliwe żeby ceny poszły tak do góry, to jest jawna pazerność, ja moim wpisem chce pokazać że wcale gastronomia się tak źle nie ma, jakby było źle to się ratuje biznes, podnoszenie ce nie sprawi że ludzie będą więcej zamawiać.

@byferdo: a nie pamiętam bo nie znajdę, ale uwierz mi za dnia są podobne ceny, z mc za 2 for you samo 25zl mi policzyło
@przemek-: Zresztą #!$%@? wielkie ratowanie biznesu, w gastro od zawsze na grupie w krk widzę ogłoszenia od 18 do 21 zł za godzinę i to jeszcze łaskawie dla studenta bo na uop nikt cię nie zatrudni. Ba widziałem ogłoszenia co szukali ludzi na stare miasto (#!$%@? angoli #!$%@?ę) i płacili 16 zł za godzinę XDD a resztę za napiwków