Wpis z mikrobloga

Wczoraj idąc koło 3 w nocy do pubu ze znajomymi minęliśmy bardzo pijana parke, gdzie chłop się bardzo napastliwie dobierał do laski i ją wyzywał. Cofnęłam się, żeby zapytać dziewczyny czy wszystko w porządku i ona chce, żeby typ ją tak traktował. Okazało sie, ze są razem kilka lat i typ po prostu tak po pijaku ma, ale podziękowała za troskę. Taki mały apel, ze nic nie kosztuje żeby sie zapytać, a można komuś pomóc. (Oczywiście nie pochwalam upicia sie do takiego stanu ale to jest inna kwestia, bo nikt nie ma prawa wykorzystywać drugiej osoby bez względu na stan upojenia)
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #tinder
  • 82
@Nominara: innymi słowy to problem tych osób.

To nie są małe dzieci, które się zgubiły, zostały porzucone, albo mają nieodpowiedzialnych rodziców.

Jeżeli ktoś nie zna umiaru przy używkach to cokolwiek stanie się po przekroczeniu swoich granic jest jego indywidualnym problemem.

Nawet jeżeli skończy jako topielec w rzece czy spadnie ze schodów.

Nie widzę jakiegokolwiek powodu by podejmować jakiekolwiek akcje w takich sytuacjach.

A tym bardziej mieć jeszcze kogoś na sumieniu -
@Nominara: kompas moralny skończy się na pierwszej lufie którą dostaniesz - jak wyżej ktoś dobrze to wskazał

No chyba, że kompas moralny działa tylko wtedy kiedy czujesz się bezpiecznie - czyli masz grupę facetów, którzy obronią ciebie (co dopiero przyznałaś w którymś komentarzu, zamiast w oryginalnym wpisie)

Ale i to pewnie się skończy przy pierwszej akcji jak któryś z kolegów skończy na OIOMie xD
@serniczek_z_rodzynkami: a i tutaj jeszcze mam stary przykład sprzed kilku lat, gdzie dziewczyna została odurzona jakimiś proszkami i z zewnątrz wyglądała na bardzo upitą, ale jak z nią rozmawiałam to zorientowałam się, ze coś jest nie tak i miałam rację. W takim wypadku tez stwierdzisz, że jej się to należało i powinnam ją olać?
@serniczek_z_rodzynkami: lufy jeszcze nigdy nie dostałam, bo takie sprawy tez da się załatwić delikatnie. Pijani ludzie są łatwi do zmanipulowania, da się delikatnie dziewczynę odstawić na bok bez podejrzeń ze strony typa i wtedy zapytać czy wszystko okej. Może mi być prościej bo jestem kobietą to fakt, ale jestem zdania, że zawsze znajdzie się sposób na załatwienie takiej sprawy.