Wpis z mikrobloga

Równo rok temu wyszedł mod, który dla mnie osobiście był grą roku, czyli Kroniki Myrtany.

Ta gra pokazała mi, że to nie ja się starzeję i przez to nie chce mi się grać, tylko nowe gry mi się nie podobają, bo w Kroniki Myrtany wkręciłem się tak jak ostatnio w Wiedźmina 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kronikimyrtany #gothic #pcmasterrace #nostalgia #staregry
Pobierz s.....i - Równo rok temu wyszedł mod, który dla mnie osobiście był grą roku, czyli Kr...
źródło: comment_1670682697eTlKkuURew6apBdCkU1nOo.jpg
  • 25
@skitarii: Nowe gry ci się nie podobają bo nowe gry po prostu nie są dobre.

Po pierwsze, wszystkie wielkie korpo nie zezwalają na tworzenie czegoś nowego, bo to ryzyko niskich zysków więc nie mogą na to pozwolić, więc klepią te same formuły które się sprzedawały i nie zmieniają w nich nic gruntownego aby nie narazić się na ryzyko.

Po drugie, nakładają odgórnie niedorzeczne terminy wykonania całej gry bo trzeba co roku
@L3gion: No, indie to inna sprawa. Ale z indie jeszcze masz ten problem że jeżeli wydawca jest notowany publicznie i wg. jego warunków może mieć wpływ na rozwój gry to masz tę samą sytuację co z tymi dużymi korpo. Wskaźnik ESG musi iść do góry.
Po prostu jest to rozgrywka zbudowana na solidniejszych fundamentach, i zbudowana przez ludzi którzy nie robią jak dla obcego.


@supra107:
Bo to Polacy robili. Nasi kochani rodacy wspaniali. Dla nas, Polaków, no jeszcze może dla Niemców, Czechów i Rosjan, nie dla Amerykanów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kierowcaautobusuofficial: coś w tym jest. Wszyscy tylko oooo jesteś już stary tęsknisz za nostalgia. Uja prawda. Inny przykład, saints row 3. Zajebsicie się bawiłem, a kolejne części to to samo tylko dali inne skiny na mape/postacie xD no i w 4 można latać, jedyne urozmaicenie względem trójki.
Większość gier teraz jest tak robiona. Ja rozumiem że w takim codzie siła rzeczy nie zaprezentujesz zupełnie innych mechanik co grę, ale takie 20lat
@skitarii: tak było, jeszcze nie widziałem takiej produkcji, która jak kroniki myrtany byłaby definicja:”od fanów dla fanów” wzięli wszystko co najlepsze, dodali od siebie wszystko co mogli. Wyciągnęli chyba wszystko co się dało.

Arcydzieło dla ludzi z mojego rocznika, którzy gothica pierwszy raz poznał na szkolnym komputerze w podstawówce.
@supra107: Narzekanie starych pryków. Kiedyś to były gry, teraz nie ma już gier. Otóż guzik prawda - jedne z najlepszych gier wszechczasów wyszły właśnie w ostatnich latach - chociażby Hades czy Disco Elysium. Zreszta nawet tegoroczne hity z pierwszej ligi - Elden Ring, GoW: Ragnarok mogą spokojnie konkurować z czołówką gier z dowolnego roku.
@Malthan: God of War to nie gra tylko interaktywny film, tak jak każda inna gra od Srony. O ile te całe Game Awards to dla mnie jedna wielka szopka elit tak jak Oscary, tak Elden Ring zasługiwał na ten tytuł gry roku bardziej niż God of War bo tam masz faktyczną grę i jakiś wymagany poziom umiejętności.

Tymczasem Srony specjalnie zaprojektowało God of War pod człowieka który nie potrafi grać w
Pobierz supra107 - @Malthan: God of War to nie gra tylko interaktywny film, tak jak każda inn...
źródło: comment_1670705238IxGrgRRuklNaiQAyj1Zk0p.jpg
@supra107: ale breeeeEEEEEeeednie.

Mase zajebistych chwil spedzilem w masie nowych gier i najslabiej z nich wypadl chyba bezplciowy, wielce powazny, totalnie "story rich" Cymbergaj. Buterfild, CoDy (te starsze, ten nowszy) i wiele innych, w tym takze gry Ubisoftu (WD: Legion na premiere, dzifko), dawaly mi mase radosci zarowno solo jak i w Coopie ze znajomymi, zarowno gameplayem jak i nierzadko historia, niektore ruszajac mnie bardziej, inne mniej, jeszcze inne po prostu