Wpis z mikrobloga

Spółdzielnia podniosła mi czynsz o 57%. Blok 65 mieszkań, 3 klatki, oddany w połowie 2021 miał 106k straty na koniec 2021. Dzisiaj są to okolice 140k chyba. Spółdzielnia tłumaczy to błędnymi wyliczeniami xD Spółdzielnia która przez kilka lat wybudowała już kilkanaście bloków w całej dzielnicy. Nie wiem jak to skomentować i nie wiem jak to się zakończy

#warszawa
  • 25
@ChristianHorner: wiesz to chyba po prostu w tych 660 PLN masz zaliczki na wode... bo prad to sie placi osobno, ale co miesiac sa zaliczki za ciepla i zimna wode zuzyta w chacie, wyliczone na podstawie zuzycia rok wczesniej [czy tez pol roku]. Ciezko mi sobie wyobrazic ze masz je na poziomie 0, bo wtedy doplaty na rok bylyby naprawde bardzo duze, z zerowa szansa nadplaty.

Chyba najlepiej bys zrobil jakbys
@DryfWiatrowZachodnich: @gunsiarz: nope, w tych 660pln jest tylko utrzymanie nieruchomości. Blok obok stoi wielka płyta z 1985 w której na każdym piętrze jest odkręcony kaloryfer na maksa i 24h świecą się żarówki nieledowe na klatkach. Oni mieli podwyżkę 10% i wychodzi 850pln za 68 metrów. I to jest ok, rozumiem inflacja, spodziewałem się podwyżki nawet do 1000pln, ale 1200pln? tu ewidentnie chodzi o przerzucenie tej straty na czynsz mieszkańców. Jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChristianHorner: normalnie. Np dostaliście po 1 półroczu fv za energię wspólną, ogrzewanie, gaz itd.
Mogliście w czynszu mieć mało a fv to skorygowała.
Nie da się w nowym bloku trafić idealnie z wyliczeniami ile kto zużyje.
Problem jedynie leży tutaj taki, że spółdzielnia mogła szybciej zareagować na rosnący dlug
na każdym piętrze jest odkręcony kaloryfer na maksa


@ChristianHorner: ok, jak na kazdym pietrze to sporo sie marnuje, inne pytanie ile jest mieszkan na pietrze, bo inaczej sie oplaty rozkladaja jak sa 3 a inaczej jak 10.

24h świecą się żarówki nieledowe na klatkach


@ChristianHorner: LEDy akurat zuzywaja tak malo pradu ze to niewiele podbije czynsz w gore

tu ewidentnie chodzi o przerzucenie tej straty na czynsz mieszkańców.


@ChristianHorner:
@DryfWiatrowZachodnich: no o tym mowie, u nas blok ma czujki na klatkach a kaloryfery wyłączone. Wiec zastanwaim sie jakim cudem stare bloki mają śmieszne podwyzki eksploatacji, a my kosmiczne

@SeekSouls: nie, to nie jest tak że mamy jedno mieszkanie w tej spoldzielni, czynsz który był od początku był na takim samym poziomie jak w każdym innym bloku.