Wpis z mikrobloga

@stary_tapczan: ogólnie nie polecam, szczególnie w tym budżecie - bo grają zwyczajnie słabo, a słuchałem i 3-4 razy droższych

Do 600zł mogę polecić dobre aktywne 2.0, które bez subwoofera zagrają mocniej i głębiej niż tani badziewny soundbar z subem, gdzie nie będziesz miał w ogóle rozróżnienia stereo bo cały dźwięk zlewa się w jedną mono-kupę ze względu na budowę tych urządzeń

To lepiej niż głośniki TV, ale dalej proteza
@stary_tapczan: jeżeli możesz trochę dołożyć to poniżej tysiaka np. Edifier R2750DB czy Microlab Solo 29 (te już są wielkości małych kolumn) - zmiatają z planszy soundbary w cenie. A jeżeli masz sąsiadów za ścianą, to nawet się dobrze nie rozkręcą

Jeśli w grę wchodzą sprzęty używane, to często za dosłownie grosze można wyrwać starsze modele Solo 7C/9C ale trzeba polować

Jak ma być tanio/nie potrzebujesz tyle mocy to Edifier R1700 2.0
@stary_tapczan: @Atreyu: A ja bym poszukał używanego zestawu Logitech Z906. Sam mam na sprzedaż w stanie idealnym, bo do słuchania muzyki w ogóle się to nie nadaje (do nagłośnienia imprezy w akademiku jak najbardziej), a filmów nie oglądam, ale jak testowo odpaliłem jakiegoś Króla Lwa w Dolby DTS (czy coś w tym stylu), to efekt był bardzo fajny. Problemem mogą być kable, no ale to jak w każdym sumie zestawie
A ja bym poszukał używanego zestawu Logitech Z906


@the-Fam: mam dalej w magazynie sześć Z2300, miałem Z5500 (lepszy od Z906 mimo że to starszy poprzednik), słuchałem Z906. To były, te 10+ lat temu bardzo przepłacone sprzęty

Polecasz to komukolwiek tylko dlatego że akurat takie masz, a nie masz porównania z niczym lepszym. To się nadaje głównie do dudnienia, gdzie do muzyki, youtuba czy seriali (gdzie mamy tylko stereo) nie jest słabo,
@Atreyu: #!$%@? od rzeczy. Mam amplituner sieciowy Marantz z kolumnami Bose i to mógłbym polecić, tylko OP musiałby sobie do budżetu dopisać jedno 0.
OP zadał konkretne pytanie. ZALEŻY MU NA SUBIE, a ty wyjechałeś z chińskimi monitorami studyjnymi. XD XD XD
@the-Fam: ja w przeciwieństwie do ciebie, słuchałem wszystkich sprzętów o jakich tutaj mowa

Z906 to w branży audio sprzęty z których raczej robi się heheszki. W 2011 jak miały premierę były już gorsze od poprzednika, który dziś zwyczajnie wypada słabo wobec współczesnych konstrukcji

No i to co polecam to nie są monitory, nawet tego nie wiesz
@Atreyu: No i co z tego, skoro masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Poleciłeś OP-owi dokładne przeciwieństwo tego, czego szuka. Idź być "osłuchanym" gdzie indziej.
@the-Fam: zwyczajnie działasz na szkodę autora, a ja cię pięknie wyjaśniłem mimo że "poczułeś się tym urażony" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie jestem "osłuchany", ja zwyczajnie wypowiadam się na tematy w których jestem doświadczony, a nie "polecam bo mam"

Z tych starych komputerowych creative/logitech, to miałem kontakt z większością modeli. Prywatnie miałem na pewno ponad 10 (większość modeli z serii Z i X). Dziś w 2022 nie
@Atreyu: #!$%@?, MASZ TU DUŻYMI, POGRUBIONYMI LITERAMI: OP SZUKA SOUNDBARA Z SUBWOOFEREM.Ja się domyślam, że chce to podpiąć do TV i wyraźniej słyszeć helikopter krążący nad sceną filmu akcji. MA 600, MAX 1000 ZŁ. POLECIŁEŚ MU CHIŃSKIE MONITORY STUDYJNE. Ja nie mam pytań.

Z906 OGÓLNIE NIE POLECAM, CHYBA ŻE DO NAGŁAŚNIANIA AKADEMIKA LUB FILMÓW W BUDŻECIE 1000 ZŁ.

Nie odpisuj, bo lecisz na czarną za bycie przemądrzałym dzbanem.
@the-Fam: aleś sobie ciśnienie podniósł, że ktoś kulturalnie cię zgasił - aż mam humor poprawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet nie wiesz czym różnią się monitory studyjne, od tego co poleciłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wypowiadasz się w tematach, o których nie masz pojęcia. Nie powinieneś chłopie, daj sobie lepiej spokój i nie staraj się doradzać jeśli nie czujesz się mocny w danym
@the-Fam: No ok, ale skoro można zaproponować lepsze rozwiązanie, o którym autor nie ma pojęcia to czemu by mu tego nie zaproponować? Jeśli wyszło to spoko a jak nie to ładnie podziękuje za radę i poszukiwania będą miały swój ciąg dalszy ¯_(ツ)_/¯
@xioner19: Ja to właśnie zrobiłem. Soundbary zaczynają się gdzieś od 3000 zł. I wg mnie warto je brać pod uwagę wyłącznie wtedy, gdy się naprawdę nie ma miejsca na tradycyjny system audio (czy to stereo, stereo z subem, czy przestrzenny).
@stary_tapczan: Jedyną sensowną alternatywą dla Z906 jest wg mnie szukanie używanego sprzętu. Gdybyś chciał też słuchać muzyki, to np. Yamaha Pianocraft byłaby fajnym gotowcem. Ale do filmów szukałbym jakichś większych
Monitory


@the-Fam: nie ma w temacie ani jednych monitorów, jak już pisałem - nie znasz różnicy między monitorami studyjnymi, a aktywnymi głośnikami 2.0. Jest między nimi jedna, bardzo duża konkretna różnica - ale jej nie znasz bo wypowiadasz się w tematach o których nie masz bladego pojęcia tylko "polecasz bo masz" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałbyś inne, polecałbyś akurat inne ( )
@stary_tapczan: No to kup soundbara z subwooferem. Poszukaj jakiejś promocji. Niekoniecznie dokładaj do tych 1000, bo poniżej 2000 zł i tak nie kupisz niczego, co zachwyci ciebie czy gości. Soundbar to taki wynalazek dla wąsatego janusza, który kupi chiński telewizor 75" z szumofonami zamiast głośników. Istnieją soundbary z porządanym przez większość użyszkodników Dolby Atmos, ale to inne kwoty.
mi chodzi o kupienie soundbara z subwooferem bo po prostu mam cichy telewizor samsung z cichym dźwiekiem a chce mieć głośniej z lekkim basem przy oglądaniu tv czy filmów.


@stary_tapczan: sounbar jest lepszy niż głośniki TV, ale to rozwiązanie jeśli absolutnie nie masz miejsca po bokach bo bardzo kuleje w nich pozycjonowanie dźwięku i średnie tony ze względu na wielkość/średnicę samych głośników w środku - to ostatnie to ta sama przypadłość
@xioner19: Ja to właśnie zrobiłem. Soundbary zaczynają się gdzieś od 3000 zł. I wg mnie warto je brać pod uwagę wyłącznie wtedy, gdy się naprawdę nie ma miejsca na tradycyjny system audio (czy to stereo, stereo z subem, czy przestrzenny).


Tu się zgodzę.

@stary_tapczan: Osobiście wybrałbym coś z głośników aktywnych ewentualnie zwiększył budżet i szukał czegoś innego.