Wpis z mikrobloga

@qwewsik: @pasztetztrupa: Bo to są dwie osobne kwestie, obie bardzo ważne.

Pierwsza kwestia to czy wspólnota ma prawo wysyłać swoich członków żeby poświecili dla niej życie i co im oferuje w zamian.

Druga kwestia to czy po dwóch dekadach ciągłego #!$%@? o równouprawnieniu kobiety wreszcie dostaną równe obowiązki, a nie tylko równe przywileje. Nie można jednocześnie mieć równości i być traktowanym ulgowo.

Myślę że tak naprawdę to rozumiecie, tylko staracie
  • Odpowiedz
@zbierski9: no to dla mnie rzeczywiście jest jedna kwestia podstawowa, mianowicie czy ma prawo? bo jak ma no to tak #!$%@? i powinno byc po równo ale myśle że nikt normalny się z tym nie zgadza. I teraz zamiast walczyć o sprawiedliwość cała uwaga idzie w inną stronę a obiektem hejtu nie są już politycy tylko kobiety. Bez rozwiązania pierwszej kwestii dyskusja o drugiej jest całkowicie bezcelowa.
  • Odpowiedz
@pasztetztrupa: Zła wiadomość dla ciebie jest że oczywiście że wspólnota ma prawo wysyłać ludzi żeby jej bronić, inaczej taka wspólnota przestaje istnieć przy pierwszym konflikcie gdzie agresor nie ma takich dylematów. Mądra wspólnota jednak wie jak zachęcić i wynagrodzić ludzi których życie poświęca i z pewnością nie jest to robienie z nich podnóżków do wycierania przez feministki. Także widzisz obie kwestie są ze sobą nierozerwalnie złączone.
  • Odpowiedz
@zbierski9: no właśnie tutaj myślę że musisz zrobić update swoich poglądów bo to na co się zgadzała większość osób w obecnych czasach nie przejdzie tak łatwo. Przynajmniej nie po dobroci. Mózgi coraz mniej sprane wolność coraz bardziej w serduszkach. Część osób gdzieś ma walkę za "państwo". Nie to to inne. Taka konkurencja na rynku państw. Jeśli nie potrafi obronić swoich obywateli to upada i powstaje inne a ludzi idą gdzieś indziej.
  • Odpowiedz
eśli nie potrafi obronić swoich obywateli to upada i powstaje inne a ludzi idą gdzieś indziej. Tak samo jak w firmach w których są złe warunki pracownicy odchodzą. Tym się różnią od niewolników że mogą odejść.


@pasztetztrupa: Nie muszę robić żadnych updejtów, bo absolutnie się zgadzam że tak działa ten mechanizm. Ludzie nadający się do obrony wspólnoty będą wyjeżdżać za granicę, bo ta ich nie szanuje.
  • Odpowiedz