Wpis z mikrobloga

@Cukrzyk2000: Tak realnie rzecz biorąc to mam dziwne wrażenie, że cała afera jest kręcona z inspiracji Kremla. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek podmiot, który by na tym więcej zyskiwał. I pomijam tutaj słuszność lub brak zarzutów, które są w tej kwestii podnoszone.
  • Odpowiedz
Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek podmiot, który by na tym więcej zyskiwał.


@Yahoo_: Na pewno na tym zyskują ludzi których to może uratować od poboru...

Bez przesady, nie wszystko jest dziełem ruskich, szczególnie nie musi nim być, gdy jest to reakcja na #!$%@?ą decyzję rządu.
  • Odpowiedz
@Profesor_Pimko: @Wiesmin: a ile w tej aferze jest realnych, potwierdzonych obaw, a ile zwykłej paniki? Szczerze mówiąc jak większość wykopowych afer z miejsca założyłem, że robienie burzy w szklance. Właśnie czytam, że ma być powołanych 200k ludzi, dokładnie tyle ile w poprzednich latach, a ludzie którzy nie mieli do tego czasu odbytej służby to max 3k.
I teraz zastanówmy się czy to przypadek, że proces, który się nie zmienia od
  • Odpowiedz
@Yahoo_: akurat śledzę kremlowską propagandę od paru lat i mam odmienne zdanie. Może to wyglądać jak potężna dezinformacja, ale na bazie informacji które wypłynęły - tj wywiady z wcr Sieradz i centrala, ustawa, relacje różnych ludzi z różnych rejonów kraju - nie wygląda to na propagandę. Choć oczywiście jest to dość spory prezent dla nich od nas. Po prostu kolejny kretyński pomysł pisu

Tego wywiadu z czwartku czy tam piątku nie
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Zaczynając od końca. Nie wierzę, że realnie na ulicę wyjdzie więcej niż kilkaset osób. Max kilka tysięcy w skali kraju.
Tu nie chodzi o jakąś dezinformację tylko o rozdmuchanie tematu. Trochę lat na wykopie siedzę, trochę afer przeżyłem. Mogę się założyć, że o tym za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, bo święta, ludzie odpoczną od wykop, do 99% żadne zawiadomienie nie przyjdzie i życie będzie toczyć się dalej. A że
  • Odpowiedz
Właśnie czytam, że ma być powołanych 200k ludzi, dokładnie tyle ile w poprzednich latach, a ludzie którzy nie mieli do tego czasu odbytej służby to max 3k.


@Yahoo_: Teraz tak mówią, wcześniej nie było o tym mowy i wyszła informacja, że powołują ludzi którzy nie przeszli żadnego szkolenia, co część ludzi potwierdziła. Nie ważne jaką częścią będą nieprzeszkoleni. Jeśli będzie niezerowa, to już będzie za duża.
Do tego problemy ze zwrotem
  • Odpowiedz
Tak realnie rzecz biorąc to mam dziwne wrażenie, że cała afera jest kręcona z inspiracji Kremla. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek podmiot, który by na tym więcej zyskiwał. I pomijam tutaj słuszność lub brak zarzutów, które są w tej kwestii podnoszone.

@Yahoo_: Nie powiem ale to brzmi sensownie

  • Odpowiedz