Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dalej eksperymentowałem z siecią neuronową. Zająłem się lepszym przygotowaniem danych wejściowych i wyjściowych, oraz pomiarem korelacji. Udało mi się uzyskać prawidłowy wynik dla współczynnika korelacji wynoszącego około 0.1 . No i co z tego zapytajcie? Myślę że wynik różny od 0 oznacza tyle że jednak goły wykres wig20 posiada prawidłowości które sieć wyłapuje i wykorzystuje do predykcji. Kilkukrotnie powtórzyłem uczenie sieci i uzyskiwałem podobne wyniki, czasem mniej a czasem więcej. Gdybym osiągnął współczynnik korelacji na poziomie -1 lub 1 oznaczało by że znam przyszłość ze 100% dokładnością. Oczywiście wpływ tych prawidłowości nie jest na tyle znaczący żeby można było używać tego jako wskazowki do inwestowania, absolutnie nie. Nie wiem jaki współczynnik korelacji wnosił by jakąś wartość dodaną do analizy gieldowej, ale na pewno musiał by być o wiele wyższy. Następnym razem podepnę algorytm ewolucyjny do znalezienia najlepszej konfiguracji i modelu sieci i zobaczę ile w ten sposób uda mi się wycisnąć. I nie piszcie że to strata czasu bo wnioski są dość ciekawe, nie zamierzam używać tego jako narzędzia do podejmowania decyzji inwestycyjnych tylko w celach dydaktycznych.
#gielda
  • 6
@majkitb: Po prostu mogę Cię dodać jako kontrybutora jeśli chcesz, po code review mogę dodawać twoje zmiany. Kod jest publiczny, nie jest to arcydzieło, nie wstyd mi go pokazać a komuś może się przydać. Nic nie zyskam że będę trzymał dla siebie.