Wpis z mikrobloga

@KUL4WY: Pytanie. Czy to co odpowiedziało #openai #chatgpt ma jakikolwiek sens? Nie wiem tego, chciałem się upewnić.

Tak, jest to możliwe. Możesz użyć funkcji High Availability (HA) w ESXi, aby umożliwić automatyczne odpalenie wirtualnych maszyn (VM) na innym hoście ESXi w przypadku utraty dostępu do pierwotnego hosta. Aby to zrobić, musisz skonfigurować klaster HA za pomocą vCenter Server i podłączyć oba hosty ESXi do tego klastra. Następnie będziesz mógł skonfigurować opcje
@WOTWOT: troche ma ale problem polega na tym ze datastore cluster który aktualnie mam ustawiony własnie cos nie chce współpracować i gdy jeden host gubi kabel ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko siada. Teraz nie wiem czy cos źle ustawiłem czy bez osobnego do obu hostow iscsi nie da sie tego ogarnąć :/
@KUL4WY: a jakbyś chciał to osiągnąć nie mając źródła danych?
Problem to zewnętrzny magazyn na którym są obrazy.
Jak trzymasz je na maszynie którą odcinasz to jak ha ma zadziałać?
@KUL4WY:
Wg oficjalnego info musisz mieć shared storage żeby działało HA:
To ensure that any virtual machine can run on any host in the cluster, all hosts must have access to the same virtual machine networks and datastores. Similarly, virtual machines must be located on shared, not local, storage otherwise they cannot be failed over in the case of a host failure.

Może jest jakis trick żeby to obejść ale w
@KUL4WY: "najprościej" to jednak jakiś NAS w sieci z opcją właśnie np. iSCSI. Możesz oczywiście zrobić sobie obscurity skrypt w powershell (powercli), który np. dwa razy dziennie będzie Ci robił klon VM a stare usuwał. Dane oczywiście z ostatniego klona.