Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 268
@pieczony_szczur_z_ogniska: karp to tona ości, zero przyjemności z jedzenia, zawsze któraś #!$%@? ci się w podniebienie, a w przyjemności z jedzenia raczej nie o to chodzi. W dodatku jeżeli do jego przyrządzania na 100g jego wagi nie użyjesz 5 łyżek przypraw to będziesz się delektował wspaniałym zapachem mułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Karp to PRLowska zaszłość i nie ma w nim niczego co pozytywnie wyróżniało go na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
@chlodna_kalkulacja: nieprawda. Jeśli karp wali mułem to znaczy, że jest z hodowli gdzie było ich za dużo w zbiorniku. Cyt:

Jeśli ryby są sprzedawane ze zbiorników w których jest bardzo duża obsada ryb i mało tlenu (ryby dziubkują - łapią powietrze "tlen' którego brakuje w wodzie), w takich warunkach mięso ryby się zakwasza (kwasem mlekowym) który powoduje mulisty smak.


Także ja podziękuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 90
@AerodynamiC: Okej. To zróbmy tak, że ja zjem karpia bez mulistego posmaku, przy drobnej ilości przypraw i będę się cieszyć tym smakiem jak co roku, a Ty sobie nazwij to mulistym gównem i zjedz coś bardziej szlachetnego w Twojej opinii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@chlodna_kalkulacja: dobrze, tylko wrzuć filmik z przyrządzania. Nie zapomnij pominąć fragmentu w którym usuwasz z ryby krew xD