Wpis z mikrobloga

Poznań czy Wrocław? Które miasto oceniacie jako lepsze do życia? Pod kątem cen nieruchomości, ilości terenów zielonych. Transportu i komunikacji. I oferty lotów z lotniska? Perspektyw na przyszłość?
Mieszkam aktualnie pod Lublinem, uwielbiam to miasto, jednak uważam, że perspektywy w tym rejonie Polski są mało stabilne i zastanawiam się nad przeprowadzką na drugą stronę Wisły. Nie od razu, ale w perspektywie kilku lat. Na początku planuję po prostu kupić jakieś niewielkie mieszkanie w jednym z powyższych miast (na wynajem - oczywiśćie jeśli coś się sensownego znajdzie).
No i potem szukać jakiegoś ładnego 40-50 tysięcznego miasteczka pod Wrocławiem czy Poznaniem do życia dla siebie ;) W obu miastach byłam i uważam, ze są ładne. Jednak co innego odwiedzić na weekend, co innego mieszkać na stałe ;)

#wroclaw #poznan
  • 31
@marta_am: całkiem poważnie Berlin. Bardzo blisko od Polski i Wrocławia, a jednak to już cywilizowany kraj.

Weź też pod uwagę wznowienie obowiązkowej służby wojskowej. Kiedyś będziesz mieć męża, syna i nie będziesz chciała, aby znikali na 3 miesiące w roku spać w namiocie na drugim końcu Polski.
@marta_am: Imho żadne z tych dwóch miast. #zielonagora here, miasto które ma pełno zieleni, w 40 minut przejedziesz z jednego końca na drugi. Parkując w centrum wszystko masz dostępne spacerem w ciągu 15 minut max.
Ceny nieruchomości co prawda odklejone, mała różnica od takich ośrodków jak Poznań czy Wrocław. Blisko do DE, S3 w góry i do morza. Po prostu beautifull, jeśli masz pracę zdalną :)
A i korki nie są
@marta_am: mieszkałem w obu... Wrocław jest większy, ładniejszy, na pierwszy rzut oka robi lepsze wrażenie. Jest nieco bardziej międzynarodowy. Po czasie zauważysz wady: przeludnienie, turyści, komunikacja miejska, brudne ulice, patologia. Pod tymi względami Poznań wygrywa, jest spokojniejszym miastem. Jeżeli chodzi o pracę to oferta jest porównywalna.
Podsumowując: jako turysta wybrałbym Wrocław, jako potencjalny mieszkaniec jednak Poznań, z tym że jeszcze przez dużą część 2023 będą kończyć tam rewitalizację centrum (w tej
@marta_am:
Wady Wro:
- niekorzystne położenie, długo się jedzie do Wawy (tak a'propos lotów, z Poznania masz bliżej)
- zimą powietrze to tragedia
- latem strasznie gorąco i ogólnie to ciepłe miasto (mieszkałam kiedyś na drugim końcu kraju, więc to mnie zadziwiło, ale tutaj też co kto lubi)
- komunikacja taka sobie, w kółko coś się spóźnia, jak masz 5 min na przesiadkę gdzieś to niekoniecznie zdążysz
- planowanie remontów dróg
@marta_am: mieszkałem w obu, Poznan jest we wszystkim poprawny, ale nudny i w stagnacji. Wrocław jest bardziej dynamiczny, szybciej się rozwija i ludzie jacyś milsi. Jakość powietrza statystycznie w Poznaniu słabsza, nie wiem skąd wykopki biorą że Wrocław pod tym względem gorszy.
TLDR: Wrocław jest fajniejszy.
@marta_am: mieszkałem 8 lat we Wro, obecnie 2 lata w Poz:

Wrocław jest zwyczajnie ciekawszy. Więcej się dzieje, ciekawsi ludzie.
Jest znacznie większa dynamika wszystkiego.

Niestety jest droższy pod kątem mieszkań i najmu.
Poznań nie jest mistrzem ale komunikacja jest lepsza od Wrocławskiej.

Jeżeli szukasz spokoju lub nie wychodzisz z domu, to Poznań.

Jeżeli chcesz żyć miastem to Wrocław.

P.S. osobiście staram się do Wrocławia wrócić wiosną :-)