Wpis z mikrobloga

Michelin CrossClimate - super oponki POLECAM!

Wczoraj zjechałem pół Polski od karpat do Wawy jeżdżąc początkowo nieodśnieżonych drogach przez zadupia i szczyty małych górek a potem przez lekko odśnieżone drogi szybkiego ruchu. Auto to Audi a4 quattro 250 koni wynajęte na weekend. Trochę cykałem się tych opon ale przekroczyły one moje najśmielsze oczekiwania.

Jechałem jak zwykle szybko i bezpiecznie, więc szybciej niż normiki na drogach (gdy się dało) i stresu nie miałem więcej niż przy normalnych zimówkach. Trakcja na podjazdach była super (ok, to quattro) ale zjazdy i zakręty kompletnie nie robiły na tych oponach wrażenia. Zimówki były by pewnie troszkę lepsze ale żeby jechać bezpiecznie trzeba jechać i tak sporo poniżej limitu przyczepności, więc kompletnie mi to nie przeszkadzało.

ABS włączał się w sytuacjach w których spodziewałbym się go i na zaimówkach. Jedyna różnica to gruba warstwa śniegu w mieście bo wtedy faktycznie na dohamowaniach przed skrzyżowaniem jest już bardziej ślisko. Wystarczy wziąć to pod uwagę i trzymać dystans.

Przypominam że było to auto z nieco większą mocą niż zwykły golf, a ja nie widzę teraz specjalnie sensu bawienia się w opony sezonowe na autach niesportowych. W moim hothatchu i przy mojej jeździe muszę mieć sezonówki, ale gdybym miał dwa auta i jedno to zabawy a drugie to podróży to jeździłbym na tych CC czy goodyearach.

#motoryzacja #samochody #opony
  • 23
@cwlmod coniektórzy doszukują się "złej unii" i przepisów dotyczących stosowania syntetycznego kauczuku. Ja nie znalazłem takich przepisów póki co.
Na moje to producenci oszczędzają i produkują mieszankę która wytrzyma okres gwarancji xD
  • 1
@Klepajro: Pięknie sie zaprezentowałeś jak typowa miernota drogowa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pokaż nam lepiej tą statystykę wypadków w ktorej to ktos je spowodował jadąc ponad limit w dobrych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Klepajro: hehe pudło. Jak zwykle, myslisz ze ty cały czas wymyślasz pierwszeństwo i lepsi kierowcy tez tak robią? xD

Naucz sie jezdzij ( ͡° ͜ʖ ͡°)