Wpis z mikrobloga

Siema wariaty, jakiego proca polecilibyście pod Socket 1200; generalnie budżet dowolny, siedzi to wszystko na MAG Torpedzie B560 obecnie + 11400F więc bez szału i bez mnożnika, ale jestem ciekawy, czy coś ciekawego można wycisnąć z tego zestawu jeszcze, zanim przejdę pewnie znowu na AMD( ͡° ͜ʖ ͡°) RAM G.Skill Ripjaws V DDR4 3200 CL16, nie ruszane ale pewnie na 3600 by poszły. Z fartem i dzięki
#pcmasterrace
  • 4
@plooshak: zbyt dużego wyboru nie masz, 11600k nie poczujesz różnicy, 11700k coś tam może dygnie, zależy w czym, 11900k najlepszy bin jak chcesz podkręcić, pewnie też najlepiej się undervoltuje. Imo szukaj 11900k.

Ewentualnie zmieniaj płytę i pakuj się w 1700, ale to już większe koszty. Nie wiem czy to już oficjalne, ale gdzieś widziałem roadmap że 14gen ma być obsługiwana na płytach 600. Pierwsza podstawka w historii która oficjalnie obsłuży 3
@b27piter: @plooshak: Zaraz, na B560 kręcenie? Coś źle pamiętam, czy przypadkiem B560 nie pozwalała tylko na lepszą pamięć, ale już nie na OC procka?

Pytanie po co upgrade, do czego i ile wydajności brakuje? Warto pamiętać, że w wielu zastosowaniach to i9-10900 jest mocniejszy od i9-11900, ten pierwszy ma więcej rdzeni. No, ale odpada PCIe 4.0. Ogólnie moim zdaniem raczej ma to mały sens. i5 potaniały, za to i7, czy