Wpis z mikrobloga

W czwartek wieczorem założyłem konto i zarejestrowałem się jako bezrobotny wszystko zdalnie, z względu na ubezpieczenie zdrowotne. Sprawdzam dzisiaj i jeszcze mi nie przyznali statusu przez co też ubezpieczenia, ile się na to czeka ?
Początkowo chciałem osobiście iść ale 1 miejsce wolne było dopiero w czwartek, i po co do urzędów chodzić a jednak mogłem bo tak to teraz nie wiem o co biega. Chyba będzie trzeba do nich zadzwonić jutro.

Do pracy i tak zamierzam iść ale po nowym roku teraz mam lekkie urwanie głowy i muszę pozamykać pewne sprawy, a jednak chciałbym być ubezpieczony jakby nagle coś mi się stało.
#ubezpieczenie #urzadpracy #bezrobocie #neet
  • 15
Sprawdzam dzisiaj i jeszcze mi nie przyznali statusu przez co też ubezpieczenia, ile się na to czeka ?


@lentilek: formalnie prawo do ubezpieczenia dostajesz w momencie wyslania. W razie gdybys musial nagle go lekarza isc i sie swiecil na czerwono to po prostu podpisujesz oswiadczenie, ze w dniu xxxxx podlegasz ubezpieczeniu, a potem sobie to naprostuja
@Norskee: Ok dzięki, właśnie na stronie jest tak napisane że status uzyskuje się zaraz po złożeniu wniosku, potem że jak urzędnik go przydzieli i nie odrzuci i wtedy działa wstecz xD teraz jeszcze znalazłem że 30 dni urząd ma na to XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2xpapanalepiku: W IT xD Ale jako junior a pod koniec roku ciężko o taką posadę dodatkowo jeszcze nie zacząłem mocno szukać bo mam trochę młyn na głowie i chce wsyztskie sprawy pozałatwiać a kosztują one mnie trochę chodzenia i marnowania czasu, a pracując było by mi o wiele ciężej ogarnąć.