Wpis z mikrobloga

Ale ja kisnę z tej aktualnej sytuacji. Utrzymaliśmy się w naszej dywizji w lidze narodów, wyszliśmy z grupy na mundialu, a jednak każdy chce zwolnić trenera, bo jest gburem i prostakiem. Ma przyjaciela dziennikarza z zasięgami, a ma jeszcze gorszy PR niż Brzęczek, no jak można było to tak zepsuć.

Teraz wyobraźcie sobie, jakby to wyglądało za kadencji Sousy (przy takim samym stylu gry). Konferencja prasowa po mundialu, dziennikarz zadaje pytania o kiepską grę, małą liczbę podań, antyfutbol itp.
Na początku Paulo Sousa w idealnie dobranym garniturze podziękowałby ładnie za pytanie (z ang. thank you for your question). Następnie powiedziałby coś w stylu:

Jak mawiał Jan Paweł 2: "Ze wszystkich rzeczy nieważnych, piłka nożna jest najważniejsza", dlatego rozumiem wasze rozgoryczenie. Nie mieliśmy za dużo czasu, żeby odpowiednio przygotować piłkarzy do gry ofensywnej, jednocześnie PZPN postawił przede mną zadanie wyjścia z grupy. Przy ograniczonym czasie na przygotowania nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko grać bardzo defensywnie. Jednocześnie perspektywa jest dobra, mamy bardzo łatwą grupę na euro i eliminacje możemy potraktować jako okres przygotowawczy pod kształtowanie ofensywnego charakteru tej kadry. Rozmawiałem o tym z piłkarzami, wszyscy się zgodziliśmy z tym, że wyjście z grupy było małym sukcesem, jednak wiemy, że na euro możemy osiągnąć znacznie więcej.


Wystarczyło tylko nie być bucem i nie uważać się za męczennika narodów (no i oczywiście nie wystawiać grubych łap po publiczne pieniądze).

#reprezentacja #heheszki #kanalsportowy
tusk - Ale ja kisnę z tej aktualnej sytuacji. Utrzymaliśmy się w naszej dywizji w lid...

źródło: comment_1670913356gfktslixce7f8WHYTzXcEz.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@tusk: nawet jakbyśmy grali ładniejszą piłkę to gruby jest dla mnie zawsze przekreślony - za przeszłość która rozliczona jest tylko oficjalnie, bo to całe śledztwo to jedno wielkie xD Ktoś taki nie powinien piastować żadnego publicznego stanowiska. To tylko przybliża PZPN do takiego poziomu jaki mieliśmy za Grzegorza Laty.
  • Odpowiedz
  • 0
@omatko no nie. Pierwszy komentarz napisales tak, jakby zawsze byla krytyka. Po dobrze zagranym turnieju gdzie gralismy ok stylowo nie było krytyki. To jest roznica.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tusk: nawet jakbyśmy grali ładniejszą piłkę to gruby jest dla mnie zawsze przekreślony - za przeszłość która rozliczona jest tylko oficjalnie, bo to całe śledztwo to jedno wielkie xD Ktoś taki nie powinien piastować żadnego publicznego stanowiska. To tylko przybliża PZPN do takiego poziomu jaki mieliśmy za Grzegorza Laty.


@LoneRanger: W 100% się z tobą zgadzam. Od samego początku szkalowałem grubasa
  • Odpowiedz
Wystarczyło tylko nie być bucem i nie uważać się za męczennika narodów (no i oczywiście nie wystawiać grubych łap po publiczne pieniądze).


@tusk: To o jakieś dwa punkty za dużo dla tego chłopa XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tusk: też odniosłem takie wrażenie. I nawet nie trzeba było nakręcać makaronu na uszy jak Sousa. Wystarczyło siedzieć cicho. Jakoś przebrnąć przez te konferencje prasowe, przyznać że graliśmy jak dziady i tyle. Byle bez zbędnych pyskówek z dziennikarzami. Jakoś by się rozeszło po kościach i na wiosnę Czesiek miałby u większości czystą kartę. Czy to dobrze, czy źle to już inna sprawa ale Gruby sam sobie zgotował ten los.
  • Odpowiedz
  • 0
@tusk Problem w tym że Sousa sam spier*olił z reprezentacji i między innymi przez niego mieliśmy mniej czasu na przygotowanie i trzeba było szukać nowego trenera. Do tego zostawił drużynę przed barażami. Ale fakt faktem że był lepszym trenerem mimo wszystko. Szkoda że za Boniek wziął souse skoro już brał kogoś z zagranicy. Może jakby wziął kogoś solidnego z zagranicy w miarę finansowych możliwości PZPN to by nasza gra i wyniki wyglądały
  • Odpowiedz
Problem w tym że Sousa sam spier*olił z reprezentacji i między innymi przez niego mieliśmy mniej czasu na przygotowanie i trzeba było szukać nowego trenera. Do tego zostawił drużynę przed barażami


@Armage: Ten wpis absolutnie nie wybiela Sousy, pokazuje tylko jak ważny jest PR. Sousa jest przeciętnym trenerem, ale PR ma mistrzowski.
  • Odpowiedz
@tusk: Ale jednak patrząc na to co reprezentowali brzęczek i michniewicz to te filmiki jak sousa opracowuje taktyke napawały optymizmem że w końcu jest tam ktoś kto potrafi trenować a nie grać antyfutbol jak 711 czy grać padake jak brzeczek. Do tego elokwencja i prezencja. A nie że się zagotuje na konferencji jak michniewicz i zacznie obwiniać każdego tylko nie siebie.
  • Odpowiedz
Ale co go tu chwalić. Na Szwecję to piłkarze się zmotywowali, żeby wygrać bo jakoś mi się nie widzi, że 2 treningi i grubas ich tak poustawiał by mówić o jego sukcesie. Liga Narodów z Walią to żart i tu nawet nie ma co mówić. A wyjście z grupy to nam Wojtek załatwił. Więc jedyny sukces grubasa jest taki, że obrzydził reprezentacje ludziom i może go wyjebia.
  • Odpowiedz
@Dariel Nawałka grał bardzo podobnie do Cześka. Różnica jakościowa jest na 3 pozycjach. Na euro 2016 mieliśmy dużo lepszych skrzydłowych i środek obrony był mniej kreatywny, za to dużo szczelniejszy (Kiwior częściej się obcinał, ale lepiej ułożona noga).

Nawałka też budował od obrony, przecież w 2016 też nie strzelaliśmy dużo. Podstawa to szczelnie z tyłu.
  • Odpowiedz
  • 0
@MiernyMirek Nawalka mial inna taktyke, gral na 2 napastników, z dobeymi skrzydłami. U nas Michniewicz zagęścil srodek pola, ale pod kątem defensywnym, a nie do rozgrywania pilki.

Selekcjoner musi ukladac taktyke pod pilkarzy,których ma do dyspozycji, a nie odwrotnie. On nie jest trenerem, który da rade przez długą prace na treningach wyszkolic gracz, tylko ma kilka dni na zbudowanie i nauczenie odpowiedniej strategii. Wiec w takim wypadku musi uwzgledniac mocne i slabe
  • Odpowiedz
@Dariel
1. Czesiek też wychodził na 2 napastników na tych mistrzostwach dwa razy.
2. Nawałka też murował środek, najczęstsze ustawienie to Mąka + Krycha. Z Zielińskiego też nie potrafił skorzystać.
3. Skrzydłowi stanowili o różnicy. Grosik i Kuba byli motorami napędowymi.
4. Nawet numer z prawym obrońcą na lewej obronie został skopiowany.
5. Po awansie ze Szwecją, Szczęsny w wywiadzie skomentował, że kadra zagrała "nawałkowato".
  • Odpowiedz