Wpis z mikrobloga

Mirki jaki teraz warto wziąć telewizor 4K z funkcją smart tv (youtube, netflix, air play) w przedziale 55-65 cali?
Na jakie technologie warto patrzeć (te qled, oled itp.) i ile trzeba liczyć za coś sensownego? Dobrze, aby była możliwość podłączenia głośników/soundbara.

Teraz mam jakiegoś taniego Samsunga i np. po oglądaniu meczu zostają smugi w miejscu wyniku przez jakiś czas, wolałbym tego uniknąć.

#tv #telewizja #led #qled #oled #telewizory #rtv #samsung #zakupy #rtveuroagd
  • 10
  • Odpowiedz
@bizancjo: google oled wypalenie, jak ci nie przeszkadza to bierz, ja za duzo statycznego obrazu mam i poszedlem w full array led, bravia x95k. Tu z kolei dopadł nnie DSE czyli dirty screen effect xD i tak sie żyje w tym telewizorowym świecie
  • Odpowiedz
@bizancjo: To co pisze @niegwynebleid: w 100%. C jest trochę jaśniejszy niż B (oba mają 120HZ). Model A jest najciemniejszy (ale nie to, że ciemny nic nie widac xD. Ot jak duże słońce będzie oświetlać ekran to cienko widać - ale to i tak w każdym Oledzie będzie podobnie). Dodatkowo A ma 60 HZ.

Jeżeli nie grasz i nie jesteś wyczulony to model A jest w porządku. Obojętnie jaki OLED
  • Odpowiedz
@Greensy: Wszystko się dla mnie rozchodzi o czerń która jest tak czarna, że wygląda jakby telewizor został odłączony od prądu (tak zresztą technicznie się dzieje). Jest więc idealnie czarna i daje niesamowity kontrast. Ja tam do dzisiaj nie mogę się do tego przyzwyczaić <3. Ale ogólnie cała paleta kolorów jest na najwyższym poziomie.
  • Odpowiedz