Wpis z mikrobloga

@Ranger: Jak coś prostego to bym szedł w ReactNative lub Flutter. Zależy co bardziej Ci się spodoba.
Nie wiem jak planujesz dać te apke znajomym, ale poczytaj jak wygląda dystrybucja na iOS bez zahaczania o AppStore, bo wnioskuję że tak chcesz ogarnąć
@LubieKiedy: Na poziomie dystrybucji dla znajomych, da radę to ogarnąć. Możesz poczytać o dystrybucji ad-hoc(sam tego używam w firmie do przerzucania szybciej apek dla QA). Problem jest taki, ze musisz mieć ID każdego urządzenia, na które chcesz wrzucić aplikację, maksymalnie to może być 100 urządzeń i po roku wygasa.
Więc jak ktoś myśli o tym, aby tak ominąć AppStore, to się po prostu nie opłaca, ale dla zastosowania prywatnego, lub jakiegoś
@Prism2772: a to ciekawe, nie wiedziałem

ostatnio to rozkminiałem pod tym kątem:

tymczasowo mieszkam w Trieście, gdzie można telefonem skasować bilet w autobusie miejskim
kupujesz bilet w apce, po czym kasujesz go skanując QR kod w autobusie
ostatecznie bilet wyświetla się w apce "na zielono"

kontrola generalnie patrzy na ekran telefonu, widzi, że jest na zielono i tyle, nic nie sprawdza u siebie (0 zapytań do jakiegoś serwera, pewnie im się
ReactNative lub Flutter


@Prism2772: dzwonię na bagiety

Możesz poczytać o dystrybucji ad-hoc(sam tego używam w firmie do przerzucania szybciej apek dla QA)


@Ranger: nie wiem co autor ma na myśli przez "ominiecie AppStore", ale TestFlight dalej wymaga zapłacenia 100 szekli za konto developerskie. Jak nie chcesz płacić za program developerski, to możesz instalować apkę na urządzeniu bezpośrednio z Xcode