Wpis z mikrobloga

@Piotr--K: Jak chcesz poradę od amatora który sam smaruje i ostrzy od lat i jest zadowolony, to:
- Wosk uniwersalny, no chyba że wiesz w jakich warunkach będziesz jeździł, to wtedy taki na odpowiedni zakres temperatury.
- Stare żelazko OK ale jakieś duże żeby trzymało stabilnie temperaturę. Uważaj żeby nie stopić ślizgu.
- Szczotka? Zeskrobywanie wosku? Panie, a komu to potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja smaruję
@Piotr--K: pytanie trochę jaki masz sprzęt i ile będziesz robil, ale kupilbym żelazko dedykowane, nawet najprostszy model - u mnie był to koszt ponizej 180ziko.

Smar - najtańszy tako w duże kostce, zwykły bialy.

Dalej to dobra duża cyklina, i twarda szczotka - z resztą na start nie ma co się brandzlowac
@Piotr--K: Wycieram żeby ślizg był czysty i daję na stary wosk. Przy wycieraniu trzeba trochę uważać czym i jak się to robi bo można naelektryzować powierzchnię i od razu łapie kurz.
@Piotr--K: narty zjazdowe to tak w sumie byle czym można smarować, byleby ślizg był przykryty. Przygotowanie zawodnicze, by urywać milisekundy nikomu nie jest potrzebne. Śnieg ma się nie lepić do narty i tyle. Szczotkować nie ma po co, myć trzeba po jeżdżeniu w błotnej brei, jak masz na ślizgu piach.
@Piotr--K: Cykliną może być kawałek pleksi. Wybierz sobie taką, żeby wygodnie się skrobało nadmiar.
Szczotka imho niepotrzebna, chyba, że na narcie masz strukturę na ślizgu (wtedy szczotkowanie ma sens)
czyli czym?


@Piotr--K: Taką szmatką albo papierem, żeby się nie elektryzowało. Nie jakąś z poliestru na przykład. Metodą prób i błędów.

a co z podnoszeniem krawędzi ? I planowaniem ślizgu?


@Piotr--K: Nie zwracam uwagi na takie rzeczy, bo nie sądzę żebym poczuł jakąś różnicę przy jeździe. Ostrzę szlifując tylko boki a to czy ślizg jest idealnie równy czy nie to w ogóle chyba jest niemożliwe do wyczucia dla amatora. Podobnie
@Piotr--K: mam zestaw z Decathlonu za 259 Ziko. Nasmarowalem samodzielnie kilkanaście zestawów nart i snowboardu. Wiedza z YouTube. Teraz będę ostrzył, czekam na ostrzałkę. Użyje tej samej metody wiedza z YouTube. Pro tip stelaż do smarowania mam z suszarki na pranie tylko na ranty nakleilem taśmę klejąca dwustronną
@Piotr--K: mozesz wyczyścić ślizg na dwa sposoby:
1 możesz wyczyścić go ściągając ciepły smar
2 kup jakiś njaprostszy preparat do czyszczenia ślizgu

Krawędzie i planowanie sobie daruj na start