Wpis z mikrobloga

Siemano, w okolicy do której niedługo będę się przeprowadzał będą podpinać lub już podpięli światłowód (wg Światłowód Inwestycje Sp. z o.o.). Okolice to Zakopane. Mają go wszystkie budynki wokół tylko nie mój stąd chcę wydzwonić firmy które mają możliwości przyłącza żeby do inwestycji mnie też dopisać. Do wyboru Orange, Netia, UPC, Play, T-Mobile. Z moich wymagań to możliwości stałego publicznego adresu IP (nie ma problemu wziąć ofertę firmową) oraz prędkości pokroju 600/300 i w miarę wysoki uptime bez awarii. Fajnie by było żeby można było sprzęt od ISP ustawić w tryb mostka i wpiąć do niego np. MikroTika. Sam miałem kiedyś Orange i Nesotradę i nie narzekałem, ale to zupełnie inna sytuacja i technologia. Wiem że Orange lubi routować za granicę nawet do Polskich serwerów oraz stałe IP jest tylko w najwyższym firmowym tierze, natomiast nie wiem jak z pozostałymi operatorami. Proszę o opinie :)

#swiatlowod #internet #ftth #orange #upc #tmobile #t-mobile #play #netia #serwer #homelab
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryng3r: Spółka Światłowód Inwestycje to nic innego jak spółka-córka Orange. Pozostali wymienieni przez Ciebie operatorzy świadczą usługi w ramach dzierżawy od SI. Najszybciej i najłatwiej byłoby z Orange.
Tak też myślałem, bo np. światłowody od UPC widziałem u mnie tylko na blokowiskach. Jest też możliwość jednego prywatnego dostawcy u którego mam teraz, jednak cenowo wychodzi to trochę drogawo (119 netto 500/250 + 10 zł msc. za publiczne IP). Jakie są szanse, że wgl skłonią się na podpięcie? Nwm skąd nagle przyłącz tej ulicy, w POPC tego adresu chyba nie było (z POPC podłączali wszystkie wsie na około, tylko nie miasto
@user6541: nie jest to chyba prawdą:

Stały adres IP jest dedykowany głównie dla firm. Jeśli jesteś osobą prywatną możesz zamówić tą usługę, jednak konieczna będzie zmiana oferty na firmową. Opłata za stały adres IP wynosi 10,00 zł netto (12,30 zł brutto) miesięcznie.