Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kroledyp: Jak masz większą powierzchnię tarcia to i masz większe tarcie. większa tarcza będzie nagrzewać się tak samo jak mniejsza, bo podczas hamowania wytwarza więcej ilości ciepła z powodu większego tarcia.


Hamujesz też zimnymi tarczami, jak tylko ruszysz zimnym autem. I większa tarcza będzie hamować lepiej niż mniejsza, a nie ma mowy aby po pierwszym lekkim hamowaniu tarcza zrobiła gorąca, że dobiła do swojej pojemności cieplnej, tylko będzie letnia lub dalej
  • Odpowiedz
@cwlmod: nic nie zaorałeś. Rzuciłeś trochę populizmów, to nie jest wyjaśnienie. Aha i nie wyzywaj.

który na niczym się nie zna


Znam się na hodowli jedwabników
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Który ten "populizm" nie jest prawdą dzbanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw wiesz po czym poznać że się nie znasz? Bo potrafisz napisać tylko populizm że sie nie zgadzasz xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: ile ty masz lat, że wyskakujesz z tymi dzbanami? Ok przejrzałem na szybko twój profil i to moja wina, że wdałem się w dyskusje, jesteś idiotą sprowadzisz mnie do swojego poziomu i wygrasz doświadczeniem, więc generalnie to #!$%@? stąd
  • Odpowiedz
1.Większa tarcza to większa dźwignia i większa siła hamowania


@cwlmod: nieprawda, choćby z tego względu że zaspawując tarczę z zaciskiem masz wciąż większą siłę hamowania niż na dużo większej tarczy - siła hamowania jest tak duża jak wytrzymałość materiałowa całego układu.

2.Większy tłoczek/więcej tłoczków pozwala na zwiększenie siły zaciskowej


@cwlmod: nie na zwiększenie siły zaciskowej a na lepsze rozłożenie jej na powierzchni tarczy.

3.Większa tarcza i klocek to większa pojemność
  • Odpowiedz
@Kroledyp: mam 2 niemal identyczne auta, jedno z tarczami 345mm, drugie 312mm, felgi dokładnie te same i owszem, hamowanie oba mają tak samo dobre, ALE KOMFORT hamowania jest o wiele wyższy przy 345mm, łatwiej jest wyczuć hamulec, działa tak jakby płynniej - oczywiście przy mocnym hamowaniu. Zaś w VW Polo gdzie tarcz jest ultra mała to hamulce działają 0-1 przy mocniejszych depnięciach
  • Odpowiedz