Wpis z mikrobloga

@MichaelT128: W takim wypadku ciągnąc temat dalej, optymalniejsze będzie otwarcie IKE-obligacje czy pozostanie przy zakupie obligacji bez niego i otwarcie w przyszłości IKE w innym bm. Aktualnie kwoty na tego typu inwestycje nie są wysokie ale myślę, że z czasem będą rosnąć. Powiedzmy, że będzie to 1000zł miesięcznie, który wariant jest lepszy?
@Tazer12 @SiDi Z tego co się orientowałem to obligacje skarbowe napszykład Edo można kupić tylko przez otwarcie konta obligacje w banku PKO.Ma się do wyboru ike obligacje i przy zakładaniu trzeba określić jakie obligacje się chcę i automatycznie zakładane jest też zwykle jkonto obligację.

W bossa nie wiem czy można kupić edo
@Killeras: Ale jeśli ma w takim razie nie mieć IKE w ogóle to traci tym bardziej, prawda? Myślę, że OP może odnieść wrażenie, że lepiej nie mieć IKE w ogóle po odpowiedziach podanych powyżej.

@Tazer12: Głównym zyskiem z posiadania IKE jest możliwość wypłaty bez podatku od zysków kapitałowych po 60. roku życia. Dlatego lepiej mieć na nim instrumenty bardziej zmienne w krótkim terminie, ale dające większe zyski w perspektywie kilkudziesięciu