Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#szosa #kolarstwo Od tego krecenia na chomiku człowiekowi po głowie głupie pomysły chodzą. Jako że moja miłość do #kwadraty zniknęła tak szybko jak i się pojawiła, to naszło mnie pytanie o słuszność korzystania z tworu zwanego spd M520 w sytuacji gdy jeździmy typowo szosowo.
Przesiadał się ktoś z systemu spd na spd-sl i podzieliłby się swoimi odczuciami ? Obecny zestaw wchodzi w 3 sezon użytkowania, więc ten zakup można by sobie jakoś usprawiedliwić.
  • 24
@Desmosedici: o to pytałem ostatnio w sklepie, jak żem brał ten nowy. Otóż główna różnica, na plus SL to luz roboczy, chyba blisko dwa razy mniejszy. Większe podparcie do tego, więc ogólnie watów mniej ucieka, a i kolana mniej wysiadają przy wyższej kadencji. Tak mniej więcej zapamiętałem i zrozumiałem, ale w sumie mnie przekonał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: ku temu komfortowi bym się skłaniał, bo jakieś malutkie dolegliwości podczas dłuższych eskapad się pojawiają. Istnieje jakiś odpowiednik "tytanowych" 520 w świecie szosowym, coś na dłuższą metę bezobsługowego?
@krabozwierz: ta studnia i tak nie ma dna.
@Desmosedici:
Cudów nie oczekuj, wszystko będzie troszeczkę lepiej. 2W więcej przez lepsze podparcie stopy, 2W mniejsze opory aero, w sztywnych butach trochę wygodniej, ponoć trochę mniej obciążają kolana, trochę mniej się męczy stopa. Czy to zauważysz, nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale generalnie z jakiegoś powodu są SPD i SPD-SL!
@Desmosedici: Nie rozumiem pytania. Masz dolegliwości od rodzaju pedałów? xD
@AbaddonLincoln: no to dobry bajkopisarz z tego sprzedawcy. Pewnie dobrą prowizję zgarnia.
Co wy w ogole wypisujecie xD Miałem pedały i buty szosowe w szosie i terenowe w góralu, teraz mam tylko terenowe, bo pies zjadł mi buty szosowe. To nie ma różnicy, nikt tego nie sprawdza. Jak masz niewygodne buty to choćbyś się wpinał w najdroższe pedały to bedziesz
@AbaddonLincoln:
Nie mam pojęcia, wcześniej miałem jakieś sztywne buty, z podeszwą wzmacnianą włóknem szklanym. Teraz mam te z deca, tam jest podeszwa z włókna węglowego. Jak się przesiadałem różnica w wygodzie ogromna! Ile punktów maiły tamte a ile mają te to nie wiem, ale tu rękoma podeszwy nie wygnę ani trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Desmosedici przesiadłem się z m520 na 105tki i o wiele bardziej mi to siedzi. Lepiej podparta noga więc masz lepsze czucie no i jest sztywniej. Minusy to chodzenie w tych butach, bo jak idziesz po kamykach czy po syfie to się szybciej niszczy to wszystko.
Ja bym brau